Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов призова за „последни избори“

Бойко Борисов
Снимка: БТА

За нас тези избори трябва да бъдат последни за следващите години. Повече компромиси не бива да се правят с народа, с обществото и политическата система, призова лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред младежката академия на партията в Пловдив. Той каза, че ако другите колеги са отговорни и за тях изборите трябва да са последни, за да има правителство след поредните избори. „Трябва да седнем и да се разберем – ако съм втори, отивам и подкрепям първия, ако съм първи, искам подкрепа от втория и третия. Не може петият, шестият и седмият да диктуват политиката. Това не е демокрация“, поясни политикът. След като на 22 юли, се очаква да бъде върнат неизпълнен втория мандат за съставяне на правителство, президентът Румен Радев е длъжен да определи на коя по-малка парламентарна сила ще връчи третия мандат за кабинет. Ако и той не успее страната отново отива на предсрочни избори.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Облачно време с температури до 15 градуса във вторник

Във вторник, 15 април, над страната ще преобладава облачно време и на места в Западна България ще превалява. Ще духа слаб изток-югоизточен вятър, в Източна България – умерен. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 7°, а..

публикувано на 14.04.25 в 18:15

Tараклийският университет вече официално е поделение на Русенския

Тараклийският държавен университет "Григорий Цамблак" в молдовския град Тараклия официално стана поделение на Русенския университет "Ангел Кънчев", съобщиха от българския ВУЗ. Така се финализира дългогодишен процес за осигуряване на българско..

публикувано на 14.04.25 в 15:53

Национален протест на работещите в градския транспорт за по-високи заплати

Работещи в градския транспорт в София, Варна и Русе излязоха на национален протест в столицата под надслов “Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!”, организиран от най-големите синдикати. Демонстрантите..

публикувано на 14.04.25 в 09:20