Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България е домакин на последния етап от регатата TID 2024

Снимка: БТА

Във Видин посрещнаха участниците в 67-та международна туристическа регата TID 2024 (Tour International Danubien - TID) 2024. Над 130 участници от 10 държави акостираха на дунавския бряг при крепостта Баба Вида. Видин е втората спирка на регатата в българския участък след Ново село. Представител на всяка участваща държава получи подаръчни торбички от Община Видин за спомен от града. Всички желаещи имаха еднодневна екскурзия до пещера Магурата и Белоградчишките скали, организирана от домакините. На 14 август участниците отплаваха към Лом.

TID е най-голямата в света международна туристическа гребна регата. Всяка година в края на юни тръгва от Инглощад. Преминава за 74 дни през Германия, Австрия, Словакия, Унгария, Сърбия, Хърватия, България и Румъния. Дължината е 2516 км. България е домакин на последния етап от Ново Село до Силистра .В българския етап към регатата редовно се включват и редица допълнителни български лодки и екипажи.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 6 февруари 2025 г.

В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..

публикувано на 06.02.25 в 19:00

Очаква ни зимно слънце в края на седмицата, по морето ще има силно вълнение

В петък  минималните температури ще бъдат между минус 7 и минус 2°, в София - около минус 3°. Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на..

публикувано на 06.02.25 в 18:30

Българският патриарх Даниил се срещна с външния министър Георг Георгиев

Днес Светейшият Български патриарх Даниил се срещна с министъра на външните работи Георг Георгиев. В съобщение на сайта на Българската патриаршия се посочва, че един от поводите за приема е освещаването на новия български храм в Лондон в края на..

публикувано на 06.02.25 в 18:11