Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Краткотрайни валежи разхлаждат в жегите

Снимка: БТА

В понеделник ще преобладава слънчево време. Следобед и до полунощ ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. По-значителни ще бъдат в крайните югоизточни райони. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, в София – около 30°.

В планините ще преобладава слънчево време. Следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи от дъжд – временно интензивни в района на Странджа-Сакар. Ще духа умерен до силен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 24°, на 2000 м – 17°.

По Черноморието ще преобладава слънчево време. Следобед и през нощта срещу вторник, главно по южното крайбрежие, на места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 29° и 32°, а на морската вода – 27°-28°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

На Балканите преди обед ще бъде предимно слънчево. През деня по-значителни увеличения на облачността ще има в източните райони и Гърция. На отделни места в югоизточната част и планините на полуострова ще превали дъжд.

В Букурещ и Белград ще бъде 36 градуса, в Атина – 35, в Истанбул – 31.

Дъжд ще вали във Великобритания, Скандинавския полуостров, Алпийския регион – Швейцария, Австрия, северните части на Италия, и средиземноморското крайбрежие на Испания. Облачно ще бъде в Германия, Чехия, Словакия и западните райони на Полша, а слънчево – в Португалия и западната половина на Испания, както и в по-голямата част от източната половина на континента.

В Мадрид и Рим ще бъде 34 градуса, в Москва – 30, във Виена – 25, в Париж – 22, в Стокхолм и Санкт Петербург – 21, в Мюнхен – 19.

В Чикаго ще бъде 36 градуса, в Ню Йорк – 30, в Мелбърн – 18, в Кейптаун – 16.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Правителството предвижда до 7 500 лв. за пострадали от наводненията домакинства

На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.  "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..

публикувано на 08.10.25 в 12:36

Проф. Калин Георгиев: Бесарабските българи съхраняват корените си непринудено

Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..

публикувано на 08.10.25 в 11:17

Природата или човешкото безхаберие са в основата на наводненията по Черноморието

Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..

публикувано на 08.10.25 в 10:40