Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отдъхваме си след летните жеги

Снимка: БТА

В неделя над по-голямата част от страната облачността ще се задържи значителна, но само на отделни места в югоизточните райони до обед все още ще вали дъжд. Над Западна България облачността ще се разкъса и намалее до незначителна. Ще продължи да духа слаб, в източната половина от страната – умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°, в София – около 28°.

Над планините облачността ще бъде значителна, в сутрешните часове все още на изолирани места ще има слаби валежи. Ще духа предимно умерен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 20°, на 2000 м – около 13°.

Над Черноморието ще има значителна облачност и преди обед все още на отделни места по южното крайбрежие ще превалява дъжд. Ще духа предимно умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 25° и 28°, а на морската вода – 26°-27°. Вълнението на морето ще отслабне и ще бъде 2-3 бала.

Преди обед в по-голямата част от Балканите ще преобладава слънчево време. Следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, но само на места в планините ще превали. Над източните райони от полуострова облачността през целия ден ще се задържи значителна и ще вали дъжд.

В Белград ще бъде 34 градуса, в Букурещ – 33, в Атина – 32, в Истанбул – 27.

Предимно слънчево ще бъде в по-голямата част от Скандинавския полуостров, в Източноевропейската равнина, Дания, Бенелюкс, Централна Европа, на Пиренеите и Апенините. На места във Финландия, Швеция, Европейска Русия, района на Алпите, Северна Испания, Британските острови и Франция ще превали и прегърми. Значителна ще бъде облачността над Прибалтика, Беларус и Украйна, но вероятността за валежи е малка.

Във Виена ще бъде 33 градуса, в Рим – 32, в Мадрид – 31, в Париж и Москва – 30, в Мюнхен – 29, в Санкт Петербург – 20, в Стокхолм – 18.

В Ню Йорк ще бъде 27 градуса, в Чикаго – 24, в Кейптаун – 20, в Мелбърн – 18.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Патриарх Даниил

Хиляди софиянци подкрепиха въвеждането на “Добродетели и религии” в училищата

Многолюдно шествие в подкрепа на въвеждането на предмет "Добродетели и религии" в училищата се проведе в центъра на София. То беше организирано от граждански организации с благословията на Светия синод. В началото патриарх Даниил отслужи молебен в..

публикувано на 17.05.25 в 15:26
Васил Терзиев

Васил Терзиев обеща безпроблемно провеждане на матурите, ако транспортната стачка продължи

Столичната община декларира, че ще мобилизира целия си ресурс за безпроблемното провеждане на матурите за зрелостниците на 21 и 23 май, съобщи на фейсбук страницата си кметът Васил Терзиев. Вече четвърти ден София е без наземен градски транспорт и в..

публикувано на 17.05.25 в 13:59

Граждански щаб организира национален протест срещу въвеждането на еврото

Национален протест срещу въвеждането на еврото и с искане за оставка на правителството ще се проведе на 31 май, стана ясно на публична дискусия на тема "Как да спасим лева" в зала 1 на НДК, предаде репортерът на БНР Мария Филева. Датата е избрана..

публикувано на 17.05.25 в 12:34