В понеделник ще бъде предимно слънчево. Следобед облачността от запад ще се увеличава и вплътнява, вечерта в западните райони ще започнат валежи от дъжд. Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°, в София – около 28°.
В планините ще бъде предимно слънчево. Следобед от запад облачността ще се увеличава и вплътнява и вечерта в западните масиви ще започнат валежи от дъжд. Ще духа слаб до умерен юг-югозападен, по билата – запад-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 22°, на 2000 м – около 14°.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб вятър от югоизток. Максималните температури ще бъдат между 24°и 27°, а на морската вода – 25°-26°. Вълнението на морето ще отслабне и ще бъде 2-3 бала.
Над Източните Балкани ще бъде слънчево, следобед с висока облачност. Над западните, а следобед и над централните райони от полуострова ще бъде облачно с валежи, значителни в Хърватия, Босна и Херцеговина, Черна гора и Албания.
В Атина и Букурещ ще бъде 31 градуса, в Белград и Истанбул – 28.
Над Пиренейския полуостров ще остане слънчево, докато над Западна и Централна Европа, Италия, както и над Южна и Централна Норвегия ще бъде предимно облачно с валежи. В източната половина от континента ще бъде слънчево. По-значителна облачност ще има над източната половина от Украйна, където на отделни места ще превали.
В Мадрид и Рим ще бъде 29 градуса, в Москва – 27, в Санкт Петербург – 25, в Стокхолм – 24, във Виена – 22, в Париж – 20, в Мюнхен – 18.
В Чикаго ще бъде 28 градуса, в Ню Йорк – 24, в Кейптаун – 19, в Мелбърн – 17.Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..
Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше..
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от..