Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

СЕМ избра Милен Митев да е генерален директор на БНР за втори мандат

Милен Митев
Снимка: Ани Петрова

Съветът за електронни медии (СЕМ) избра Милен Митев за втори мандат като генерален директор на БНР. Своята подкрепа за него дадоха Галина Георгиева, Къдринка Къдринова и председателят на медийния регулатор Габриела Наплатанова.

Милен Митев е роден на 4 март 1984 г. Завършва езикова гимназия в Пловдив с английски и немски език и "Право" в Софийския университет.

Започва работа в БНР през 2009 г. После работи в БТА. През 2020 г. се връща в БНР като директор на административна дирекция. През август 2021 г. е избран от СЕМ за изпълняващ длъжността генерален директор на БНР, а след това и за титуляр.

8 години е член на правния комитет на Европейския съюз за радио и телевизия (ЕСРТ), както и експертните групи на съюза по авторско право и публично финансиране. От 2023 г. е член на радиокомитета на ЕСРТ, а през декември е избран и за член на Управителния съвет.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 9 април 2025 г.

В "България днес" на 9 Април слушайте: 01:58 - Актуална информация от България и света  09:34  - Прогноза за времето у нас и по света 15:08  -  Кампанията "Continuons en français – да следваме на френски в български университети"..

публикувано на 09.04.25 в 19:00

Дъжд и сняг в четвъртък

В четвъртък , 10 април, облачността ще се увеличи до значителна и ще започнат валежи предимно от дъжд. Ще бъде ветровито с умерен, в Дунавската равнина и западната част на Горнотракийската низина до силен и поривист запад-северозападен вятър...

публикувано на 09.04.25 в 18:15
Националната страна на монетата от 1 евро, представена от БНБ

Ликовете на Паисий Хилендарски и Св. Иван Рилски ще красят българските евромонети

Преработеният графичен дизайн на българската национална страна на евромонетите е одобрен от Управителния съвет на БНБ. По гурта на монетата от две евро, на чиято национална страна ще е образът на Паисий Хилендарски, ще има надпис "БОЖЕ ПАЗИ..

публикувано на 09.04.25 в 16:30