Единственият медицински хеликоптер у нас не се използва в спасителни операции заради изтекло разрешително за летене без монтиран CVFDR или т.нар. черна кутия, съобщи бТВ. Последната операция на въздушната линейка е била преди пет дни, когато с нея е транспортиран пострадал човек от Сандански до столичната болница “Света Екатерина”.
“12 ноември е датата, до която хеликоптерът имаше издадено временно разрешение от Главна дирекция “Гражданска въздухоплавателна администрация” за летене без черна кутия. В момента той не е в оперативна готовност поради изпълнение на процедурата по монтиране и сертифициране на регистратора на полетната информация и разговорите”, са заявили от Министерство на здравеопазването.
Според фирмата производител въпрос на дни е въздушната линейка да бъде оборудвана. Дотогава при нужда от транспортиране по въздух ще бъде използван военен хеликоптер.Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..
Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще..