Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ПП поиска оставките на двама депутати, не подкрепили кандидатурата на Силви Кирилов

Даниел Лорер и Явор Божанков
Снимка: БТА

"След днешното гласуване за председател на Народното събрание "Продължаваме промяната" поиска оставките на Даниел Лорер и Явор Божанков", написа на Фейсбук страницата си съпредседателят на партията Кирил Петков.

Три гласа не достигнаха, за да бъде избран Силви Кирилов, издигнат от "Има такъв народ", за парламентарен председател. Двама депутати от ПП-ДБ гласуваха "против", а един – "въздържал се".

С решение на Изпълнителния съвет Даниел Лорер, който се въздържа при избора на Силви Кирилов, е изключен от партията и всички нейни органи. На Явор Божанков обаче не може да бъде наложено същото наказание, защото е избран за депутат от гражданската квота. 

Надежда Йорданова, която също гласува "против", обясни, че пултът не е сработил и гласът ѝ е отчетен неправилно.

Засега от ПП-ДБ отказват коментар.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Повече слънце и краткотрайни валежи за Деня на детето

До полунощ все още на отделни места в планинските райони ще има краткотрайни валежи. През втората половина от нощта над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. В сутрешните часове в неделя на отделни места в равнините и котловините ще се..

публикувано на 31.05.25 в 17:50

Бившият концлагер "Белене" ще получи статут на място на историческа памет

Бъдните поколения трябва да знаят, че е имало периоди, в които човешките права и достойнство не са стрували нищо. Това подчерта на годишното поклонение в памет на жертвите на тоталитарния комунистически режим в концлагера "Белене" министърът на..

публикувано на 31.05.25 в 17:22

Президентът за протеста в защита на лева: "Държа хората да бъдат чути"

Президентът Румен Радев, който присъства на Националния събор на овцевъдите до Петропавловския манастир край Лясковец, поздрави протестиращите днес в различни градове на страната с искане референдум за еврото и за запазване на българския лев, предаде..

публикувано на 31.05.25 в 15:52