Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

85% от свидетелите на уличен тормоз не знаят как да се намесят

Снимка: Фондация „Асоциация Анимус“

Кампания срещу уличното насилие Stand Up ще се проведе днес и утре под купола на столичното Ларго, съобщиха от Регионалния исторически музей – София. 

Оказва се, че по целия свят над 80% от жените са преживели форма на уличен тормоз, но 85% от свидетелите не са знаели как да реагират. Затова и на събитието ще бъдат представени пет прости и ефективни инструмента, помагащи на хората безопасно да се намесят, когато присъстват или стават жертви на подобно насилие. 

В програмата е предвидена и конференция с презентации по темата, информират организаторите.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 20 000 са българите от чужбина и фирмите в модернизираната платформа Bulgaria Wants You

Засилен интерес се отчита към новия сайт на Bulgaria Wants You само месец след началото му, съобщиха от организацията. Регистрирани са над 10 000 нови потребители. За сравнение, това е броят на всички регистрации в сайта от самото му създаване..

публикувано на 13.10.25 в 13:16

Български медици преминаха обучение по педиатрия в САЩ

11 млади български лекари вече са преминали обучение в престижната университетска болница Weill Cornell Medicine в Ню Йорк. Обучението е част от проект за обмяна на опит и въвеждане на съвременни практики в детското здравеопазване и медицинското..

публикувано на 13.10.25 в 12:55

БЧК започва акция в полза на над 640 хил. уязвими граждани

От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани, съобщиха от пресцентъра на организацията. Инициативата е по програма “Храни и основно материално..

публикувано на 12.10.25 в 17:20