Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протестиращи поискаха оставката на директора на БАБХ

Снимка: БТА

Стотици се събраха пред сградата на Министерския съвет в защита на българското животновъдство и в подкрепа на семейството от Велинград, чието стадо овце беше застрашено от изтребване.
Протестиращите  настояха за оставката на директора на БАБХ заради неправомерните му действия. Организаторите от сдружение "Български братя" съобщиха, че са уведомили всички европейски институции и са събрали нужните доказателства за нередностите в агенцията. Сдружение "Български братя" си поставя за цел да обедини всички сектори в земеделието и да привлече общественото внимание към "некоректните политики на държавата, които се отразяват пагубно на България и българските граждани".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 67

В брой 67 на предаването слушайте: Молдова след изборите – как българите и гагаузите в страната „разчитат“ резултатите от вота – коментар на бесарабския българин Александър Ламбов и Михаил Сиркели, гагаузин с българско гражданство;..

публикувано на 09.10.25 в 12:00

Климатичните бедствия "изядоха" 1% от българската икономика през 2025 г.

От началото на годината България преживя рекордни жеги , серия от опустошителни пожари и ново бедствие само преди дни – катастрофални води, които отнеха човешки животи. Климатичните промени вече имат своята цена – и тя расте с всяка..

публикувано на 09.10.25 в 11:10

Фестивалът "Зелена вълна – 21 век" в Кърджали предлага обучение в бедствени ситуации

Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..

публикувано на 09.10.25 в 07:55