Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над страната ще премине студен фронт с валежи от дъжд и сняг

с. Кладница, Перник
Снимка: Кристина Бойчева

В събота, през страната ще премине студен атмосферен фронт. През нощта в Западна и Централна България ще има валежи от дъжд, в планините и по високите полета – от сняг и ще се образува снежна покривка. Минималните температури в България ще са между 1 и 6°, в София се очаква 1°. През деня валежите ще обхванат цялата страна. В Западните Родопи, Предбалкана и Лудогорието дъждът ще премине в сняг. Значителни по количество ще са валежите на места в югоизточната половина от страната. Ще остане ветровито с умерен, в източните райони временно силен вятър от северозапад. Максималните температури ще са между 2° и 7°, в столицата – около 2°. 
В планините ще е облачно, с обилни снеговалежи. Ще се образува снежна покривка. Ще духа умерен до силен северен вятър и в проходи ще има условия за снежни виелици. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде 2°, на 2000 м. около минус 3°.
По Черноморието ще вали дъжд. Максималните температури ще бъдат от 6 до 12°. Морската вода е 10-11. Вълнението на морето ще е около 2-3 бала.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Стефан Иванов

Стефан Иванов участва в гребна експедиция от Австралия до Африка

„Неопитомените“ се наричат четиримата гребци от лодката „Роза“, които се отправиха от западния бряг на Австралия през Индийския океан към Кения в Африка. На борда са Евгений Судир от Украйна, Луи Йонг от Китай, Ралф Тюин от Нидерландия, собственик и..

публикувано на 18.05.25 в 11:18
Национален етнографски музей

18 май - Международен ден на музеите

Всяка година на 18 май отбелязваме Международния ден на музеите. Началото е поставено през 1977 г. от ICOM (International Council of Museums) – Международен съвет на музеите. Идея първо била да се покаже, че "музеите са важно средство за културен..

публикувано на 18.05.25 в 09:35
Българският павилион на ЕКСПО 2025 в Осака

Със специална церемония и концерт премина Денят на България в ЕКСПО 2025

Участието на България на международното изложение в Осака ще покаже съвременния образ на страната като регионален иновационен център. Това посочи президентът Румен Радев, който говори на официалната церемония, с която на 18 май беше отбелязан Денят на..

публикувано на 18.05.25 в 09:17