Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Молдовският град Твърдица и българският Елин Пелин се побратимиха

Снимка: glaspress.rs

Молдовският град Твърдица, намиращ се в Тараклийския район, и българският Елин Пелин станаха побратимени градове. Споразумението за установяване на дружеско партньорство беше подписано от кметовете на двете населени места.
Инициативата за побратимяването е била на кмета на Елин Пелин Ивайло Симеонов, съобщи градоначалникът на Твърдица Георгий Попов. 
На снимката: Kметът на град Твърдица Георгий Попов.
По думите му, целта на това партньорство е укрепването на приятелските връзки, както и развитието на икономическото и културното сътрудничество.
"Планираме съвместни проекти в областта на туризма, търговията и образованието. Убедени сме, че сътрудничеството ще бъде от полза и за двата града", подчерта Георгий Попов.
В Твърдица живеят около 6 хил. души – от близо 92% са етнически българи.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

С книгата “Влюбена в живота“ Мария Конакчиева представи спомени от България и света

"Благодаря от сърце за това, което направихте за Франция и България. Вие сте наистина посланикът на Франция тук и посланикът на България във Франция". С тези думи френският посланик в София Жоел Мейер се обърна към Мария Конакчиева,..

публикувано на 19.06.25 в 14:12

Часът на Радио България - Брой 56

В брой 56 на предаването слушайте: В българското магазинче на брюкселския квартал Скарбек или как се прави бизнес в административния център на Европа – репортаж на Даниела Големинова Рубрика „Мост на вярата“: Коя е жената до българския..

публикувано на 19.06.25 в 12:00

В Лондон честват 60 години на сп. ЛИК и 90 годишнината на БНР

Две медийни годишнини се отбелязват в Българския културен институт в Лондон на 19 юни. Това са 60-годишнината от излизането на първия брой на сп. ЛИК – изданието за литература, изкуство и култура на Българската телеграфна агенция и 90-годишнината..

публикувано на 19.06.25 в 10:10