Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В почивните дни – минусови сутрешни температури и дневни над нулата

Снимка: БТА

В събота, 8 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°, в София - около минус 8°. През деня над Западна и Централна България ще преобладава слънчево време с по-значителни увеличения на облачността над Дунавската равнина. Над Източна България облачността ще е значителна, но съществени валежи не се очакват. Ще продължи да духа до умерен, в източните райони и временно силен вятър от североизток. Максималните температурни стойности ще са между 1 и 6°, в столицата ще е около 3°.

В планините
ще бъде предимно слънчево. Ще духа до умерен, по билата и временно силен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде минус 2°, на 2000 м около минус 8°.

По Черноморието
ще е облачно, но без съществени валежи. Максималните температури на въздуха ще бъдат между 3 и 6°. Температурата на морската вода е 7-8°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

В неделя
 температурите ще са без съществена промяна. На повече места в равнинната част от страната ще има ниска облачност. Вятърът най-често ще е от североизток – слаб, а в Източна България – умерен.

На Балканите
 облачността ще е разкъсана, над много райони ще бъде и слънчево. Над крайбрежието на Черно море, крайните западни части на полуострова и повечето райони на Гърция ще преобладава облачно време и там на места ще превалява дъжд, а по Черноморието – дъжд и сняг.
В Атина температурите ще достигнат 10°, в Букурещ 2°, в Белград се очакват максимум 5°, а в Истанбул – до 8°.

В Европа
– над по-голямата част от континента ще е облачно. Разкъсвания и намаления на облачността ще има над Пиренейския п-ов и на изток в Литва, Латвия, Естония, Беларус и Украйна. Над европейска Русия облачността ще е значителна. Дъждовно ще се задържи в района на Ла Манша, Южна Великобритания, атлантическото крайбрежие на Франция и в Централното Средиземноморие. Сняг ще превали в Централна Великобритания, Френските Алпи и Скандинавския п-ов.
В Рим се очаква максимална температура 14°. В Мадрид ще е до 11°, в Лондон – до 7°, в Париж 8°. В Берлин ще е 3°, а за Москва прогнозата е за 0° максимална температура.
В Монреал се очакват до минус 7°. В Ню Йорк ще е 1°, в Чикаго ще е облачно,термометрите ще сочат до 2°. В Лос Анджелис ще е слънчево, очаква се температура до 18°.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Доц. д- р Наталия Рашкова

Проучванията на български учен дават нови посоки в етнологията

Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се стопяват – в пряк и в преносен смисъл. Именно това се случи по време на научната конференция "Терени и..

публикувано на 20.10.25 в 11:30

Най-голямото международно състезание за ескейп стаи се провежда в София

София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват дванайсет отбора от цял свят, преборили се за място сред най-добрите след оспорвани квалификации...

публикувано на 19.10.25 в 08:10

Фестивал на царския орел събира природолюбители в Тополовград

Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на царския орел , който се провежда днес в Тополовград. Събитието има за цел да популяризира опазването..

публикувано на 18.10.25 в 09:59