Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Представят в София романа "Буркани" на младия македонски автор Йордан Коцевски

Снимка: ИК „Персей"

На 10 юли в четвъртък от 18:30 ч. в Македонския културно-информационен център в София ще бъде представено българското издание на романа "Буркани" от македонския писател Йордан Коцевски.

Книгата ще бъде презентирана от автора Йордан Коцевски, литературния критик Пламен Тотев, редактора Мариян Петров и преводачката Таня Попова, съобщават от центъра.

Мрачният трилър с черен хумор разказва за престъпността във всичките ѝ нюанси, както и за най-жестоките ужаси, на които е способен човек.  

Роден през 1983 г., Йордан прави научна кариера и през 2014 г. защитава докторска степен по управление на туризма и хотелиерството. Написва повече от 30 научни статии, преди да се отегчи и да реши да следва истинската си страст – писането на художествено творчество. Първите му книги са комикс антология, графичен роман и сборник с разкази. Йордан живее в Охрид, черпейки вдъхновение от неговите мистерии и красоти, докато работи като туристически гид и редактор на електронното литературно и артистично списание "(е)Lit".

Редактор: Иво Иванов
Снимка: ИК "Персей"

По публикацията работи: Десислава Семковска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 24 юли 2025 г.

В "България днес" на 24 Юли слушайте: 05:25 – Започна Първият фестивал на българските фолклорни състави в чужбина във Велико Търново 11:57 – Ерика Пералес от Аржентина, влюбена в родопските песни 17:02 – Асоциацията на..

публикувано на 24.07.25 в 19:00

Очаква ни поредният горещ и сух ден с температури в низините до 41°

В петък  минималните температури ще са от 18 до 25°. В София ще е 20°. През деня ще бъде слънчево и отново горещо. Ще духа слаб вятър, предимно от изток.  Максималните температури ще бъдат между 36 и 41°, в столицата ще е около 37°. По..

публикувано на 24.07.25 в 18:20

Опозицията настоява за гласуване на по-високи заплати за медиците до края на юли

“Продължаваме промяната" – "Демократична България”, “Алианс за права и свободи” и “Морал, единство и чест” внесоха искане до председателя на Народното събрание Наталия Киселова за свикване на извънредно пленарно заседание, на което да бъдат разгледани..

публикувано на 24.07.25 в 16:52