Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Дупница отново ще търси нов управител на Общинската болница

Дупница

Това стана ясно на среща на кмета на общината инж.Методи Чимев с прокуриста на болницата д-р Мария Иванова-Жейгарова. 

Д-р Иванова е подала своята оставка, тя е подчертала, че вече е изпълнила своята задача, поета преди три години – да стабилизира финансово болницата, но напрежението е твърде голямо и тя настоява да бъде освободена от тази длъжност и ще подпомага в бъдеще дейността на новоизбрания управител на болницата, който ще бъде избран от Общинския съвет. 

В интервю за Радио Благоевград, кметът на общината – инж.Методи Чимев подчерта, че се очертава един доста труден избор, след като преди време немалко управители не можаха да се справят с тази задача. С него разговаряхме и за предстоящото начало на новата учебна година. 

Учебната база е подготвена, включително и тази за детските градини. Подновена е и вертикалната сигнализация около училищата. Остава да се направи проверка дали е подновена и хоризонталната – става дума най- вече за пешеходните пътеки около училищата. На съвещание с директорите на учебните заведения е станало ясно, че са взети и всички противоепидемични мерки в училищата.

Чуйте инж. Методи Чимев в звуковите файлове:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Мая Падарева

Читалищното дело в Белица – 140 години знание, мъдрост, родолюбие

2025 година се оказва знаменателна за жителите на община Белица, защото се навършват 140 години читалищно дело и 140 години от основаването на Читалище „Георги Тодоров 1885“ в града. Кулминацията на събитията, посветени на бележитите годишнини, ще бъде на 31 октомври. Това стана ясно с решение на настоятелството на читалището, което бе взето на 29..

публикувано на 11.02.25 в 13:25

Сладки "Истории от бабината кухня" ни запознават с традициите и обичаите в България

Eла, да влезем заедно в дъхавата кухня на баба Вяра! Ще седнем на дървените столове с меки възглавнички и заедно с баба Вяра и внучката й Верчето, ще се насладим на поредната интересна история, която някоя от гостенките им разказва. Ще опитаме от червеното винце и печените орехи и със сигурност ще научим някоя позабравена рецепта.  А независимо..

публикувано на 10.02.25 в 14:46

С питка и мед посрещнахме празника на пчеларя в Радио Благоевград

С вкусна питка и мед посрещнахме тази сутрин празника на пчеларите в студио 2 на Радио Благоевград . Този подарък направи за екипа ни Ралица Петкова, потомствен пчелар от Благоевград, която беше наш гост по повод деня, в който почитаме свети Великомъченик Харалампий, покровител на пчеларите и на меда. Тя припомни, че празникът на..

публикувано на 10.02.25 в 13:43

Първокласничка от Благоевград популяризира йогата сред децата със собствен видео канал

В предаването "С усмивка в събота" освен с усмивка, посрещнахме съботното утро и с йога. По-специално йога, подходяща за деца. Чрез игрови подходи и забавни асани (пози), йогата не само помага на децата да развият по-добра физическа координация, гъвкавост и сила, но и предлага чудесни възможности за подобряване на концентрацията и управлението на..

публикувано на 08.02.25 в 09:27

Рекорден брой сигнали за онлайн злоупотреби с деца

300 хиляди сигнала са обработени са подадени  в Националния център за безопасен интернет от януари до септември миналата година. Тревожната статистика сочи, че броят на обработените сигнали  е пет пъти повече в сравнение с цялата 2023 година. Това каза за Радио Благоевград Мирела Христова,  психолог в екипа на Центъра. Още..

публикувано на 07.02.25 в 16:45
Велизар Енчев

Велизар Енчев: Бойкотът на 13 февруари ще покаже силата на потребителите

Три граждански организации обявиха национален бойкот на всички хранителни магазини в България на 13 февруари. Движение „Системата ни убива“, Федерацията на потребителите в България и Обединени пенсионерски съюзи призовават гражданите да не пазаруват в този ден в знак на протест срещу високите цени на хранителните стоки. Според организаторите, цените..

публикувано на 07.02.25 в 11:40
Владислав Панев

Владислав Панев: Таваните на цените не спират поскъпването, а създават бюрокрация

Бившият депутат от "Продължаваме промяната – Демократична България" Владислав Панев разкритикува идеята за въвеждане на таван на надценките върху храните, като заяви, че подобни мерки не дават очакваните резултати. В интервю за предаването “Събития и личности” той припомни неуспешните опити за контрол на цените по времето на правителствата на Андрей..

публикувано на 07.02.25 в 11:35