Оказва се, че във втората вълна на пандемията от COVID-19, търсенето на биопродукти осезаемо е намаляло в Благоевград, за сметка на хранителните добавки, които продължават да се купуват. Това установи репортерската проверка на Радио Благоевград в няколко биомагазина и в едра дрогерия в областния център.
Единият от специализираните търговски обекти отваряше врати днес, след едноседмична почивка и търговците не пожелаха да говорят, другият беше отворен, но липсваше продавачката, а в третия ни посрещна собственичката, според която обаче, от началото на пандемията досега, не се е повишило търсенето на биопродукти, напротив.
„Има сериозен спад. Просто е съвсем различно, това хората не го имат за продукти от първа необходимост. Ние сме свидетели, къде са големите опашки – пред аптеките и пред големите вериги. Вероятно, безпаричието на хората е една от причините да не купуват биопродукти в момента“ – коментира търговец в биомагазин.
Според продавачката, оборотът в търговският обект е намалял с около 13 % от началото на пандемията досега. Дамата сподели, че все пак има клиенти, които купуват някой продукти като ленено семе, чия, келтска сол и други.
„Всичко е въпрос на пари, но и на приоритети, не може да се сравнява качеството и количеството, защото, правейки една порция, тя съдържа всичко необходимо за организма и храни клетките, ти не можеш да сравняваш цена, за сметка на здравето“ – коментира още търговецът.
„Повечето хора търсят инцидентно биопродуктите и хранителните добавки, когато имат нужда от тях или се разболеят, а за да са ни наистина полезни, те трябва да се приемат по-дълго време“ – в това е убедена клиентка на дрогерия, която купува хранителни добавки от самото създаването на магазина, преди 22 години.
„Доверявам се на тези продукти първо - защото са истински, второ - защото са проверени и трето – защото, тези продукти се вземат дълго във времето, а не, когато изпитаме необходимост или страх, тогава няма как. Тук, огромната разлика е отношението на консултанта, като идеята е не да продаде, а да помогне, обяснявайки на всеки поотделно, какво би му донесъл съответният продукт“ – обясни клиентката в дрогерия.
Консултант - продавачката, която се занимава с този бизнес също от 22 години обясни, че при първата вълна на пандемията е имало паника сред купувачите.
„Първият път беше страшна паника. Имаше хора, които пазаруваха, сякаш това нещо ще ги спаси. Но, както каза дамата, тези неща действат на база натрупано депо в организма, за да има някакъв ефект“ – коментира продавач – консултантът в дрогерията.
Тя посъветва клиентите през този сезон да потребяват повече разнообразна и пълноценна храна, имуностимулатори против възпаление на горните дихателни пътища, клеева тинктура, исландски лишей, котешки нокът , куркума, джинджифил, чайове и билки.
„Нека да бъдем здрави преди всичко и да подхождаме отговорно към нашето здраве, здравето на близките и познатите, и на непознатите, от нас зависи да сме здрави“ – коментира още търговецът.
Подробностите можете да чуете в репортажа на Биляна Славчева:
На 22 ноември, по случай Деня на адвокатурата, адвокат Борис Харизанов от Петрич, член на Адвокатската колегия в Благоевград, гостува в ефира на Радио Благоевград. В разговора той подчерта ключовата роля на адвокатите в правосъдната система и значението на тяхната професия за обществото. "Днес е денят, в който всички ние, гражданите на страната, трябва..
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
В Деня на християнското семейство четвъртокласници от Трето основно училище „Димитър Талев“ гостуваха в ефира на Радио Благоевград . Възпитаниците на Николай Михов – преподавател по религия в учебното заведение, разказаха за историята на празника и посланията, които той носи. „Изключително лесно се преподава религия на малки деца, защото, за щастие,..
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..
На 20 ноември повече от 140 държави отбелязват 25-ия Световен ден на Географските информационни системи (ГИС). У нас националното събитие е международната конференция „Обединени в ГИС решенията създаваме по-добро бъдеще“, която дава възможност да се научи всичко най-ново от света на Географските информационни системи и тяхното приложение...
Хората забравихме какво е да се радваме на цветовете, защото самите ние станахме едни такива безцветни, апатични и навъсени. Защото все някой ни е крив пред погледа, защото вместо да се усмихнем на вятъра в косите ние се дразним, че ни се е развалила прическата. Ей такива работи, хлапе... Добре, че не ги разбираш. И ако утре или след време някой..
Планините в България издават албум всеки ден. Време е да подкрепим техните артисти. С това послание кампанията на WWF „Абонирай се за природата“ ни призовава да вдигнем за миг очи от виртуалния свят и да обърнем внимание на живата планета, която ни заобикаля. Нейните артисти нямат почивен ден, но въпреки това изпълненията им сякаш остават..