„Астрологичен пътеводител“ не е някакъв наръчник как да се скатаем през годината или до края на дните си тук, на Земята, а всъщност е ориентир за това да изучим себе си. Това е книга за себепознанието, но чрез звездната математика. Защото звездите и планетите само ни помагат да разберем кои сме и защо сме тук. В резюме книгата може да бъде представена с една мисъл на Мевляна, който казва, че най-великото предизвикателство в живота на човека е да открие кой е. Второто велико нещо е да бъде щастлив с това, което е открил.“- това сподели за четвъртата си книга режисьорът-астролог Стилиян Иванов.
„Астрологичен пътеводител“ излиза от печат тези дни, а официалното представяне ще бъде следващата седмица.
„Ние сме огледала. В даден период на живота си срещаме хора, които харесваме и такива, които ни дразнят. В хората, които ни привличат виждаме онази наша част, която сме изучили вече в предишни животи. Тези, които ни дразнят отразяват неизучената от нас част. Не трябва да бягаме от човека, който ни дразни. Напротив – астрологията ни насърчава да си дадем сметка защо точно в този момент от живота си срещаме този човек. Това са уроци, които трябва да научим чрез него.“ – каза още астрологът, който определи 2021 като година на промени. „Ако миналата година не ни е научила, че с бездействие, с мързел и с „диванна революция“ не можем да променим нищо, то ще го научим тази година. Животът ще ни накара да бъдем много по-активни. Ако не – се обричаме на един нов 12-годишен цикъл, в който винаги ще казваме: „другите са ми виновни“ – предупреди Иванов.
Стилиян Иванов е роден в Сандански, израснал е в София, живее в Солун. Той е автор, режисьор и продуцент на 55 документални филма за историята, културата, философията и вярванията на човечеството. Води семинари по астрология на себепознанието и е автор на четири книги.
Стилиян Иванов в интервю на Райна Ванчева можете да чуете в звуковия файл:Темата с въвеждането на еврото в страната ни след 1 януари 2026 година все още предизвиква противополюсни мнения - едни са възторжени от предстоящото въвеждане, други са песимистично настроени и отказват да приемат еврото като своя валута. Все по-често в публичното пространство се чуват и реплики като „загуба на българска идентичност“...
България има нов пътеводител за търсачите на силни усещания – Xtreme Map . Това е първата по рода си интерактивна карта , която събира на едно място всички дестинации за екстремни спортове в страната : от парапланеризъм и скално катерене до бънджи скокове, каяк, сноуборд и още. Зад идеята стои Светозар Желев , създател на картата и страстен..
На 20 юли, денят на Свети Пророк Илия, е празникът на петричкото село Беласица. Светецът е закрилник на населеното място, затова и местната черква носи неговото име. Тази година празникът ще бъде тридневен, като началото ще бъде поставено на 18 юли, петък. „Празничните дни ще открием с футболна среща между местния отбор и ветераните, която..
Започна пътуването към един голям и смислен разказ, озаглавен " Месец на фотографията на Веселин Боришев ". Седем изложби, преплитащи сюжетите си през и чрез личността на автора. За това пътуване, срещащо фотожурналиста с безмилостно точно и изобличаващо иронично око с художника-фотограф, осмислящ реалността, е разговорът на Валентин Дишев с Веселин..
Голям процент хора решават да отидат в планината без предварителна подготовка, което е предпоставка за инциденти. 7 спасителни акции за последните две седмици са провели планинските спасители в района на Седемте рилски езера, съобщиха от Планинската спасителна служба. Оказва се, че именно езерата са най-посещаваното място от туристи в..
Брокерите в България много отдавна са готови за прехода към еврозоната, защото ние всички отдавна работим с евро. Така че чисто оперативно не очаквам някакви трудности, нито за сектора, нито за клиентите. Това заяви в ефира на Радио Благоевград Веселина Стоева, председател на Управителния съвет на Асоциацията за развитие на брокерите на имоти. През..
Министерският съвет одобри промените в Закона за предучилищното и училищното образование, предложени от МОН. С част от тези промени се цели затягане на дисциплината, по-строга регулация на използването на мобилни устройства и повече правомощия за учителите в справянето с неприемливо поведение на учениците. В рамките на един месец предложените..