След три месеца на затворени врати и празни маси заради втората пандемична вълна от COVID-19 заведенията в областния град отново заработиха. В първомартенския празничен ден настъпи истинско оживление в благоевградските кафенета. В някои от тях първите посетители са посрещнати още в ранните сутрешни часове. Това установи репортерската ни проверка. Такъв е примерът с едно от кварталните заведения на улица „Марица“, което е отворило още в 7 сутринта, а в обедните часове продължаваше да приема посетители.
Персоналът в кварталното кафене:
Клиентка в кварталното кафене:
От кварталното заведение преминаваме към малките ресторанти за бързо хранене, в които клиентите вече обядваха.
Персоналът в заведение за бързо хранене:
В центъра на града заведенията също бяха пълни с клиенти. Много от хората споделиха, че социалната изолация не им е понесла и са чакали с нетърпение да се видят с познати и приятели на по едно фрапе.
Посетители в кафене в центъра на града:
Работещите в ударения от коронакризата сектор определиха като глътка въздух и нова надежда отварянето отново на ресторанти и кафенета.
Работещи в благоевградски ресторант:
Работното време на заведенията ще бъде до 23:00 часа. Посрещането и изпращането на гостите в заведенията ще става при сега действащите противоепидемични мерки.

Да си майстор на кукерски костюми не винаги се предава от поколение на поколение, но е път, по който се върви с обич и желание за съхраняване на традициите. Иван Иванов е магьосникът, под чиито ръце се раждат най-красивите кукерски костюми. Той е от сурвакарската група на квартал „Струмско“ в Благоевград. Къщата му вече се е превърнала в..
Женската организация „Тя, промяната“ към ПП „Продължаваме промяната“ вече има своя областна структура в Пиринско. Клубът беше учреден в Благоевград, като на събитието присъстваха десетки жени от региона. В инициативата се включиха дами от различни градове, професии и възрасти, обединени от желанието да споделят опит, да търсят подкрепа и да работят за..
Първото фототипно издание на „Македонски алманахъ“ ще бъде представено на 27 ноември от 18:00 часа в зала „22 септември“ в Благоевград. Поводът е 85-годишнината от издаването на оригинала през 1940 година в Индианаполис, САЩ. „Македонски алманахъ“ е уникална илюстрована енциклопедия, отразяваща живота, стремежите и духовността на македонските българи..
Над 10, от общо 17 мечки в Парка край Белица в момента, вече спят зимен сън. Това е едно много важно състояние за здравето на животните, което е известно като хибернация. Тя трябва да протича в спокойна среда, което е основната причина за затварянето на мечото селище за посетителите от 16 ноември. „Хибернацията е много интересно явление,..
По повод 21 ноември - Денят на християнското семейство и младежта ОДК- Петрич организират благотворителен кулинарен базар. Средствата, събрани от инициативата, ще подкрепят две семейства в нужда, а в базара може да се включи всеки, който има желание, съобщи в ефира на Радио Благоевград директорът на ОДК- Петич Таня Димитрова. „Този свят..
Полковник Кирил Спаневиков, бригадир на Трето бригадно командване, беше гост в ефира на Радио Благоевград по повод 19 ноември – празника на Българските сухопътни войски. В разговора той подчерта значението на датата като ден, който припомня дългия път и приноса на сухопътните войски в изграждането на съвременната българска армия. Полк. Спаневиков..
Съдия Пенка Братанова започва втория си мандат като председател и административен ръководител на Окръжен съд – Кюстендил, след като получи пълното доверие на Висшия съдебен съвет. В интервю за Радио Благоевград тя говори за приоритетите, предизвикателствата пред съдебната система и посоката, в която институцията ще работи през следващите години...