Коста Каракашян е режисьор, хореограф и писател. Бакалавър по специалност “Танц” в Колумбийския университет в Ню Йорк. Коста е работил в страни като Канада, Германия, Норвегия, Виетнам, Япония и САЩ. Учи магистратура по човешки права във Венеция, чрез която се надява да обедини творческите и социалните си проекти. Въпреки успеха, който жъне в чужбина, младият мъж се завръща в България.
„Още от малък имах интерес към света, към танците, да пътувам и да стигна по-големи и по-големи сцени. И от малък имах желанието да почерпя опит и след това да го върна в България, и затова се насочих първо към Ню Йорк, а после малко по-близо – към Венеция. Според мен няма как да се решат проблемите в страната, ако ние самите не върнем някакъв опит. Винаги съм знаел, че един ден ще се върна и ще действам активно в България.“.
В Ню Йорк Коста научава много. Среща се с хора от всякакви страни и професии. Това, което е важно младите хора да правят, според Коста Каракашян, е да създават контакти и да знаят как да ги използват.
„Човек никога не знае от кой негов контакт ще дойде нещо много положително или специална работна възможност. Хората и тяхната енергия могат да ни зареждат с години напред."
Коста Каракашян е един от стипендиантите на фонд „Иди, учи се и се върни“ на Сдружение „Тук-Там“.
„Това бе невероятна възможност за мен. След 4 години в Ню Йорк имах нужда да стигна до Европа и да разширя хоризонта на изкуството.“.
Както повечето млади хора и Коста е космополитен. Желанието му да обикаля света е голямо, но винаги го тегли родната му държава – България.
Цялото интервю с Коста Каракашян чуйте в звуковия файл ->Музиката, която пленява, води до нови постижения и е от сърце – това беше основният лайтмотив на срещата в нашия радиоефир с благоевградската поп изпълнителка Мина Сучева, която е и преподавател в Националната музикална академия „Проф.Панчо Владигеров“. Една динамична и изпълнена с лични и професионални събития 2024 година изпраща..
Комисията за защита от дискриминация се самосезира по доклад на д-р Орлин Колев, член на КЗД и преподавател по Конституционно право в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Докладът е внесен с искане за образуване на производство пред КЗД за установяване на непряка дискриминация, произхождаща от чл. 21, ал. 4 от Закона за висшето..
Това е и първото цялостно проучване за появата на произведения на народното творчество в българските вестници и списания преди Освобождението. Автор на задълбоченото изследване „Срещата на устното слово с печатната страница: употреби на фолклора в българския периодичен печат от 60-те и 70-те години на ХХ век" е Николай Вуков, доцент в Института за..
Новото правителство, оглавявано от Росен Желязков, е резултат от невъзможността на демократичните сили през последните години да осъществят истински реформи, заяви Цецка Бачкова от „Синя България“ и бивш депутат от „Демократична България“. В интервю за медията ни тя посочи, че неспособността за реализация на реформи е довела до криза на доверие и..
Политологът и бивш депутат Калоян Методиев отправи остри критики към правителството на Росен Желязков, като го определи като „уродливо съставено“ и „прецедент в новата ни история“. В интервю за Радио Благоевград Методиев заяви, че два месеца преговори между ГЕРБ, БСП, ИТН и ДПС на Ахмед Доган, са довели до правителство, в което „народът отсъства..
В интервю за Радио Благоевград лидерът на “Републиканци за България” Цветан Цветанов сподели своята оценка за кабинета „Желязков“. Той отбеляза, че наличието на редовно правителство дава известна надежда за стабилност и възможност за парламентарен контрол върху изпълнителната власт, както и за засилване на международното присъствие на страната...
Какво по-хубаво от това да следваш мечтите си, да направиш избор в името на нещо, което обичаш и ти харесва, за да си доволен и щастлив. В тази история ще видим нещо такова да се откажеш от чужбина, за да останеш в България да пееш. Тя е млада, тя е красива, тя обича да пее, тя е Кристина Дечева. Завършила е Eзиковата гимназия в Благоевград..