Инна Диловска е от Плевен. Още от дете започва да се занимава с музика, като първите и стъпки са с пианото. През годините Инна се развива музикално и посещава майсторски класове при изтъкнати клавирни педагози. Продължава образованието си в Национална музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ в специалност Оперно-симфонично дирижиране. И макар крехката си възраст, Инна Диловска вече има множество награди, концерти, а от края на миналата година пое и ръководството на хора на ансамбъл „Пирин“:
„Още от втори клас пеех в детски хор, след това в училище отново пеех в училищния хор. Като студентка - отново в академичния студентски хор. Всъщност цялото ми детство и студентство е преминало в хорове и посещение на симфонични концерти и още от малка се пробуди този интерес към диригентската професия“, каза в студиото на Радио Благоевград Инна.
Диригентската професия е отговорност и за нея трябва да се говори повече и то с уважение, защото зад това стои много труд, смята Инна. Споделя и че и се е случвало да бъде пренебрегвана в професията, заради това, че е жена:
„В миналото тази професия се е смятала за мъжка. В последно време обаче нещата доста се „разкрепостиха“ и повечето го смятат за нещо нормално. Жените имат своите качества, имат свой вид енергия“.
От края на миналата година талантливата музикантка пое и ръководството на хора на ансамбъл „Пирин“:
„Чувствам се много добре там. Надявам се да оправдая очакванията“, коментира още диригентката.
Цялото интервю с Инна Диловска чуйте в звуковия файл ->
Осъзнаваме ли тежестта на времето върху нас? Все си казваме „има време“ - има време за това, има време за онова, а то - времето - просто си изтича. Страхът от това да покажем себе си и възможностите си пред света, пък е другата спънка в житейското ни развитие, защото винаги е първо мисълта „Какво ще кажат хората?“. На големия екран в българските..
Любовта към българското и родното, към корените и съхранението на културната идентичност възражда една идея, която намира подкрепа, а именно въвеждането на часове в училище в изучаването на говорещата азбука - глаголицата. Инициативата е на педагога Татяна Атанасова, която след като започва да обучава своите ученици да пишат с глаголически..
Фондация „Живот със синдром на Даун“ осигурява напълно безплатни индивидуални тренировки по плуване за деца и младежи със синдром на Даун от 2018г. Проектът по адаптирано плуване се провежда в различни градове в България. Децата и младежите не само се научават да плуват, но се превърнаха и в състезатели на регионални, национални и международни..
В навечерието сме на най-светлия, най-топлия и празничен месец от годината – декември. Месецът, който свързваме със семеен уют, топла стая, пълна с усмивки, любов, споделеност и искрящи от радост детски очи. Декемрви е богати трапези, пълни с много лакомства и много подаръци за любимите хора, грижливо подбрани и опаковани от нас под голямата семейна..
Стартира 14-ото издание на престижния конкурс „Наградите на БАИТ“, който всяка година отличава иновации, постижения и приноси в сферата на информационните и комуникационните технологии (ИКТ). Веднага след началото, първите кандидатури са подадени от ученици и студенти в категорията „Младежка награда“. Сред проектите, които вече впечатлиха журито, е..
Депутатът Тома Биков представи през седмицата своята най-нова книга „Българските контрареволюции и краят на идеологиите“. В предаването “Събития и личности” Биков поясни, че изданието е продължение на предишната му книга - „Българските революции“, издадена преди четири години. Книгата проследява как големите исторически фигури и техните действия са..
В интервю за Радио Благоевград политологът и бивш депутат в 50-то НС Калоян Методиев отправи сериозни критики към настоящата политическа ситуация в страната, като заяви, че изборният процес е компрометиран, а резултатите от него водят до дълбока институционална криза. Методиев изтъкна, че Благоевградска област е емблематичен пример за нарушения по..