За БСП е невъзможно да управлява отново с ДПС, заяви депутатът от левицата Борислав Гуцанов след закритото заседание на Националния съвет на партията. Поводът е приетата резолюция за Конгреса на БСП за участието на социалистите в предсрочните парламентарни избори. В нея е записано, че се налага да се ревизират отношенията с ДПС, за да спре използването на властта за икономическо облагодетелстване.
Аз мисля, че на този етап това е абсолютно невъзможно да се случи. В момента едно е ясно, че има връзка между ДПС и ГЕРБ. Днес не са дебатирали, но като цяло ние сме ги изразили ясно в декларацията си. Кога станаха твърде близки, кога си пиеха кафетата, какво се крият зад кафетата? Не е това в момента голямата тема. Смисълът е кои са политическите партии, които могат да доведат държавата действително до един път на икономическо развитие и на тази база трябва да бъдат и коалициите, а тези връзки, които са в момента в парламента - ДПС и ГЕРБ, не водят до нищо добро, коментира Борислав Гуцанов.
Общо 25 са номинираните кандидати за председателския пост в БСП до този момент, които ще се състезават на червения конгрес в неделя. Между тях са настоящият лидер Сергей Станишев и Стефан Данаилов.
Бойко Борисов върна проучвателния мандат на президента Росен Плевнелиев, който той връчи на най-голямата парламентарна сила, тази на ГЕРБ. Това стана веднага след като Плевнелиев даде изявление след консултациитес политическите сили. Предстои..
След днешната оставка на правителството, президентът Росен Плевнелиев свика от 15:00 часа консултации с парламентарно представените партии. Според Конституцията той трябва да връчи проучвателен мандат за съставяне на правителство на..
Товарен кораб потъна в Червено море след въоръжено нападение, зад което се предполага, че стои йеменската групировка хути. Четирима от моряците загинаха, а 14 са в неизвестност. Корабът "Eternity C", който потъна тази сутрин, бе атакуван в..
Пожар гори в покрайнините на Пазарджик. Огънят е тръгнал от сухи треви, но заради силния вятър вече достига крайните блокове в западната част на многолюдния квартал "Запад". Районът е силно задимен! Обстановката е тревожна. Всички пожарникарски..
В специално изявление премиерът на Северна Македония Християн Мицкоски заяви, че европейският път на Македония е бил блокиран от България от самото му начало. Той сравни днешното решение на европарламента с историческите последствия от Илинденското..
Бившият енергиен министър Росен Христов определи днешните претърсвания в дома си заради делото "Боташ" като "персонална атака" и "политическо преследване". Пред журналисти пред дома си той обясни, че разследващите са взели всичките му средства за..
В Република Северна Македония се наложи евакуация на хората в скопското село Визбегово, до което гори депо за стари автомобили и целият район е задимен. Има един ранен човек, съобщават македонски медии. Голям пожар върлува близо Скопие Три..
Най-непреходното послание на Иван Вазов е да обичаме българското и да пазим своя език. Днес се навършват 175 години от рождението на поета, писателя и драматурга Иван Вазов. "Да говориш за Вазов означава да разказваш за въздуха!" С тези думи..
Заради недоволството на жителите на столичния квартал "Овча купел" е взето решение в регистрационно-приемателния център за бежанци да останат само деца. Проблемните бежанци поетапно са изведени и настанени на други места, обясни за БНР председателят..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..