Бавно, но сигурно животът ни се пренася в света на електронните технологии. Особено този на децата и тийнейджърите, за които мобилните устройства са като продължение на ръката им. Това безспорно има своите положителни страни - бърза и лесна връзка с близки и приятели, улеснен достъп до разнообразна информация, възможности за развитие и какво ли още не. Както в реалния живот обаче, така и във виртуалния свят човек присъства и със своите отрицателни черти. Неслучайно чрез мрежата можете да поддържате връзка с познати и непознати, но и да станете жертва на онлайн тормоз.
Кибертормозът се извършва именно чрез интернет и мобилните телефони. Макар формата му да е сменена и обвързана с възможностите и ограниченията на технологиите, кибертормозът не се различава особено от „класическия” тормоз. Целта им е една и съща - да навреди на даден човек. Все пак, какво представлява кибертормозът? Как да предпазим децата си и себе си от него? Как да пребиваваме безопасно в онлайн пространството? Отговорите в рубриката „На „ти” с компютъра”.
Обилните валежи от нощта предизвикаха и наводнения в Монтана, където са паднали над 70 литра на квадратен метър дъжд. Евакуирани с лодка са били жители на монтанския квартал "Кошарник". Интензивният дъжд наводни къщи и дворове в Монтана. Най-вече в кварталите “Мала Кутловица“, “Изгрев“, а в кв. “Кошарник“ са евакуирани хора, съобщи..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Налице е култура на злоупотреба с т.нар. неотложност . Прокуратурата заедно с МВР прави каквото си иска, а съдът най-често като селски кмет одобрява..
60 млади учители от цялата страна обсъждат до края на тази седмица в архитектурния резерват Арбанаси какво е да си преподавател на дигитално..