В разгара на дъждовното българско лято с журналиста и пътешественик Мария Ангелова, автор на книгата „203 предизвикателства за пътешественици“, и с туристическия експерт Константин Занков, водим любопитен разговор за туризъм и пътешествия. Срещата е на ръба на две епохи, които разделят аналоговия от дигиталния свят и препращат към романтиката и опасностите на древните пътувания от времената на Христофор Колумб.
Как изборът на днешните младежи за пътуване и туризъм променя същността на туристическата и авиационна индустрия? Има ли разлика във възприятията на снимките, обработени с фотошоп и реалните дестинации? Какъв е начинът да запазиш емоцията от реалното пътешествие, когато светът дигитално е в краката ти и какво съветват експертите за сигурността на резервациите в мрежата – отговор на тези и други въпроси в звуковия файл.
Обилните валежи от нощта предизвикаха и наводнения в Монтана, където са паднали над 70 литра на квадратен метър дъжд. Евакуирани с лодка са били жители на монтанския квартал "Кошарник". Интензивният дъжд наводни къщи и дворове в Монтана. Най-вече в кварталите “Мала Кутловица“, “Изгрев“, а в кв. “Кошарник“ са евакуирани хора, съобщи..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..