За БНР Сираков сподели, че писането за деца е трудно и написването на една тънка книжка отнема около месец, ако идеята за нея е „зряла поне половин година“.
„Първо, трябва да е интересно през цялото време, а не да има интересно начало и после да е пълна скука или да четеш скука, скука, скука, за да стигнеш до интересен финал. Трябва да е интересно от първите пет реда до самия край. /.../ Аз пиша в стихове. Стихът трябва да се лее, да се помни“.
За предаването „Преди всички“ по „Хоризонт“ авторът разкри, че често „си сверява часовника" с малките читатели. Именно млад читател е измислил животинката „плешимура“ – герой в една от книжките. Тя е червена панда – измамница, избягала от зоопарк. Ето и откъс от приказката, която авторът е убеден че е „за 7-8 годишни дечица, защото вътре има и малко обществени взаимоотношения“:
„В една много демократична гора се появила чудата животинка. Животните веднага се събрали, за да решат как демократично да я пропъдят, защото макар и много демократични, те не били сигурни дали демокрацията важи и за пришълците. Е, едно е да решиш, друго е да го направиш, а трето е всичко, което се случва и успява да ни изненада...“.
Останалите приказки „са си за деца“, категоричен е Сираков.
Стенописи върху фасадите на производствени сгради създават в Дряново група художници от страната и чужбина . Това е поредната артистична намеса, за която авторите избират запустели места и сгради или промишлени райони като този в Дряново, за да ги превърнат в галерии на открито. Този път с интерпретациите си творците искат да..
Фотоизложбата "Една подадена ръка. Твоята", която има за цел да насочи общественото внимание към кучетата от столичните общински приюти в Сеславци и Горни Богров, като насърчава осиновяването, хуманното отношение и отговорната грижа, беше открита в София. Организатори на изложбата са Общинското предприятие "Екоравновесие" и Сдружение "Бандата на 1500-те"..
Цветница - това е нашето предложение за днешния ден, в който празнуват имен ден близо 340 хиляди българи. Празникът е с най-много именици у нас. Десерти с теменужки, рози, невен, лавандула и други цветя от градините по нашите географски ширини могат да бъдат намерени в сладкарниците на Мария Иванова от Враца. Със своите десерти с..
Болничната сграда в Лесидрен ще живее донякъде своя "втори живот". От днес в нея се открива постоянна авиационна изложба, която да разказва историята на Военновъздушните сили . Тя е плод на усилията на местни ентусиасти, които искат да запазят частица от историята . Откриването не случайно ще стане в Деня на авиацията и космонавтиката ...
На 24 март изявената българска пианистка Донка Ангъчева представи своята поредна забележителна музикална инициатива. За втора година тя организира с успех галавечер, посветена на личността на гениалния композитор Фредерик Шопен. Концертът бе в рамките на създадения от нея в Австрия артистичен проект „Изкуството продължава да живее“ и се..
Марина Александрова - художник и преподавател в катедра "Визуални изкуства" на Софийския университет "Св. Климент Охридски", откри своята самостоятелна живописна изложба "На сянка" в най-голямата Ботаническа градина в Югоизточна Полша. Преди 2 години и половина тя е участвала в художествен проект в тази градина и са я впечатлили цялостният..
Първата репетиция на Детския радиохор, под ръководството на неговия основател, художествен ръководител и главен диригент до смъртта си през 2013 г. акад. Христо Недялков, се състои на 21 март 1960 г. Точно на 21-и март беше и празничният пролетен концерт на емблематичният състав, изнесъл през годините над 2 000 концерта в Ню Йорк, Вашингтон,..
Акция на полицията в столичния квартал "Студентски град". Открито е голямо количество анаболни стероиди и таблетки. Двама души са..
Не виждам причини БСП да остане в това управление ! Стабилността не е лява политика, но очевидно има други причини, които не предполагат излизането на..
" Няма да има нужда от голяма обществена енергия. Политическата логика води към предсрочни избори следващата година след обявяване на влизането в..