Папа Франциск пристигна в Панама, където ще бъде на петдневна визита. Той беше посрещнат от над 1000 католици на летището Токумен, предаде БТА.
Впоследствие десетки хиляди обградиха 30-километровия му маршрут през град Панама. Очаква се папата да говори за проблемите с бедността в Южна Америка по време на участието си в церемониите за Международния ден на младежта.
Колата на понтифа трябваше да направи рязка маневра, след като човек, държащ знамето на Венецуела, изскочи пред нея.
Политическата криза в близката до Панама държава се изостри след като председателят на парламента Хуан Гуайдо се обяви за временен президент. Десетки хиляди излязоха по улиците в негова подкрепа, но в страната демонстрират и привърженици на държавния глава Николас Мадуро.
Започна аудиенцията на министър-председателя Росен Желязков при папа Лъв XIV. Негово Светейшество прие премиера в Апостолическия дворец във Ватикана. Премиерът води българската делегация на традиционната визита в навечерието на 24 май - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската..
Служебен ангажимент на председателя на Народното събрания Наталия Киселова отложи разпоредителното заседание по делото за плагиатство срещу адвокат Петър Илиев. Разследването срещу него започна месеци след като беше номиниран за министър на правосъдието, на вътрешните работи и за вицепремиер при неуспешните опити на "Има такъв народ" да състави..
С наближаването на лятото се засилва тенденцията за намаляване на теглото и промяна във визията. Социалните медии и натискът от връстници са сред факторите за хранителни разстройства . Така се насърчава спазването на диети и злоупотребата с тренировки и физически натоварвания , което се отразява сериозно върху здравето, прави равносметка..
Българската търговско-промишлена палата открива днес тазгодишното търговско изложение "Доверете се на българското". Форумът на българските стоки ще бъде до 1 юни в парка пред НДК. Пролетното издание на изложението на родни стоки и продукти ще срещнем потребителите с по-големи и с по-малки производители, част от които нямат търговски..
На бившия британски премиер Дейвид Камерън е било отказано право да закупи мобилен телефон, съобщава вестник "Таймс". Предполага се, че причината е политическият му профил. Бившият министър-председател от Консервативната партия се опита л да купи телефон за едно от децата си в магазин в Лондон по-рано тази година, само за да установи , че..
"Възраждане" предлагат по-висока такса за разрешително за строеж в столицата. В кулоарите на парламента общинският съветник от групата на "Възраждане" Деян Николов посочи, че ще внесат днес промени в Закона за местните данъци и такси. Той обоснова исканото увеличение с осигуряване на средства за по-високи заплати не само на транспортните..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се възползва от раздаването на порции". Това заяви пред БНР Александър Йоцев, бивш заместник-министър на земеделието. В ход е учредяването на еднолично акционерно дружество "Магазин за хората ", съобщи..
Правителството отпуска 9,5 милиона лева на "Български пощи", за да може дружеството да се подготви технически за въвеждане на еврото във връзка с..
Днес - 21.05, Димитър Воев – една от най-ярките, загадъчни и провокативни фигури на българската алтернативна музикална сцена от края на 80-те и..