„Като видим поведението на останалите политически играчи в и извън парламента, като че ли няма ход или действие, което да не си заслужава да бъде опитано, макар и за 3 дни слава, 3 дни чудо или 15 минути медийно внимание“, коментира политологът в интервю за предаването „Преди всички“.
Според Стефанов има фалш в твърденията и на БСП, и на управляващите. От БСП заявиха, че този парламент е изчерпан и непредставителен, а пък управляващите заявиха, че Народното събрание си работи много добре.
„Тезата на Нинова е доста несериозна. Ако ги броим точка по точка претенциите на БСП да се махне от парламента и да се върне, в момента е несъстоятелна, тъй като почти всичко от техните претенции е изпълнено по един или друг начин. Последното беше връщането на преференцията. От друга страна изказванията на Цветанов демонстрират прекалена самоувереност и арогантност. Отсъствието на която и да е парламентарна група малко или много подронва неговата легитимност, защото вече не говорим за представителството на всички български граждани, а само на една част от тях. Тогава съвсем се влиза в дневния ред на тезата, че малцинството диктува на мнозинството /български граждани/ какво ще му се случва“, коментира политологът.
ГЕРБ налучква движение в една непозната за тях територия като уреждането на дългове на вероизповедание – какво точно е правилно от гледна точка на обществото, изказа мнение Любомир Стефанов. Според него в тази ситуация ДПС няма полезен ход:
„Заяви ли гласно каквото и да е, ще излезе, че има някакво отношение към мюфтийството. Подозирам, че от Движението изчакват, за да не се разкрие колко тясна е връзката им с настоящия мюфтия и останалите служители в мюфтийството“.
Политологът е категоричен, че с мнозинство ще бъдат прокарани изборните промени днес в парламента: „Поправките връщат предходното състояние. Последните 3 седмици все едно не са се случили по отношение на Избирателния кодекс. Безсмислена енергия е кипяла, която би могла да бъде вложена в нещо друго. Въпросът е как ще бъде обяснено това. Ако излезе, че всичко е само заради погрешно разбиране, счупена комуникация между партньорите в управлението, всички те ще си понесат много сериозно наказанието в обществените очи от тази глупава грешка“.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.

"Би трябвало стигмата да спада, но не е така. Около ХИВ продължава да има пелена от неприязън – че това е нещо, добито по специфичен начин, че е заболяване, което не предизвиква съчувствие, емпатия у хората." Това заяви пред БНР Елена Биринджиева, ръководител на Център за сексуално здраве CheckPoint София, застъпник на правата на хората с..
Съединените щати и Украйна са изготвили "актуализирана и усъвършенствана рамка за мир" на преговорите в Женева, според съвместното официално изявление. В документа се посочва, че преговорите са били градивни, съсредоточени и са преминали в атмосфера на взаимно уважение, подчинени на общата цел за постигане на справедлив и траен мир...
Гръцките фермери обявиха пътни блокади от неделя, 30 ноември. Фермерите в Гърция са непреклонни в исканията си за изплащане на пълните суми от субсидиите и помощите, както и за намаляване на данъци и по-евтино гориво за земеделски нужди. Правителството започна изплащане на част от тези помощи, но тези суми според фермерите не покриват..
Ще може ли пълноценно да се откажем от договор с мобилен оператор без неустойка при всяка индексация на цената и за какво да внимаваме при смяна на оператора? Промени в Закона за електронните съобщения вече дават повече възможности на потребителите. Потребителят ще може да се откаже, ако мобилен оператор вдигне едностранно цените..
На България няма да се наложи да спасява държави от еврозоната, които изпитват трудности. Това заяви пред БНР Лиляна Павлова, бивш вицепрезидент на Европейската инвестиционна банка. "В договорите, които подписваме и в правилата, които функционират, много ясно е казано, че нито една държава няма да плаща дълга на друга . Ние участваме със..
Косовската столица Прищина остава без обществен транспорт от днес, 24 ноември, съобщи вчера кметът Пърпарим Рама, цитиран от вестник "Коха диторе", предаде БТА. Той заяви, че това се случва, тъй като бюджетът на Прищина е "блокиран по изцяло политически причини" от косовското Министерството на финансите, като заяви, че за първи път в историята..
Сигурен съм, че ще има компенсация за битовите потребители и през следващата година. Това заяви пред БНР Антон Иванов, Български енергиен и минен форум. Той обаче не се ангажира с прогноза за размера й. "Процесът на либерализация на пазара в България върви като последователно ценово приближаване на отделни групи потребители към онези нива,..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...
Тревненци отправят молитви за своя свещеник Неделчо Марков , диагностициран с тежко заболяване. Преди дни тревожната новина бързо обиколи жителите..