850 хиляди лева инвестира Столичната община в ремонта на сградата на АГ болница "Шейново". Очаква се разходите на здравното заведение за ток, парно и топла вода да намалеят с 30 процента. Ремонтът трябва да приключи до началото на новия отоплителен сезон, информира директорът на болницата д-р Румен Велев:
"Когато започнахме ремонта, имахме леки опасения, че това може да повлияе на работата, обаче този месец ни беше един от най-успешните. 195 бебета се родиха и направихме някъде около 550 операции. Ние се стараем последните години да подобряваме максимално битовите условия, стараем се максимално да подобряваме оборудването на нашата болница и на "Света София", заедно с Майчин дом, всъщност това е гръбнакът на АГ помощта в София. Тези цели и задачи, които сме си поставили – да бъдем сред водещите, продължаваме да ги следваме".
Вицепремиерът Томислав Дончев заяви, че второто плащане към страната ни по ПВУ ще е възможно през тази година, ако бъдат извършени и оставащите 15 процента реформи, обвързани с него. Дончев направи специално изявление, след като по-рано днес съобщи, че България няма да получи второ плащане от 653 млн. евро по Плана за възстановяване заради..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира проф. Стив Ханке, определян като баща на валутния борд в България, който е готов заедно с още двама световно известни професори да изготвят безплатно анализ за ползите и негативите от приемането на..
Партия "Възраждане" осъжда действията на румънската държава и чрез депутатите си в Европейския парламент в групата "Европа на суверенните нации" ще настоява за европейска реакция на ареста на кандидата за президент Калин Джорджеску. Лидерът на партията Костадин Костадинов определи задържането като фашизъм и не изключи да има подобен опит за..
Парламентарната група на "Продължаваме промяната - Демократична България" внесе в парламентарната Комисия по конституционни и правни въпроси предложението си за избор на Йонко Грозев за член на Конституционния съд от квотата на Народното събрание. Кирил Петков: Йонко Грозев ще е нашата кандидатура за конституционен съдия Внесоха в НС..
Украинският президент Володимир Зеленски заяви днес, че се надява да посети Вашингтон в петък, за да сключи сделка за минералните ресурси със САЩ и да обсъди бъдещата помощ с президента Доналд Тръмп, предаде АФП. Тръмп настоява Украйна да даде достъп до редкоземните си метали, за да компенсира милиардите долари военна помощ, получени в..
Министърът на финансите Теменужка Петкова увери, че няма "смущаващ" елемент в предложението - компании да имат възможност да правят дарения към централния бюджет с цел данъчно облекчение. Възможността за включването на тази мярка е обсъдена с браншови организации още по време на служебния кабинет. Според Петкова в тази мярка няма корупционен риск:..
В Кипър таванът на необлагаемия подоходен данък за физическите лица ще се увеличи с 1000 евро и ще стане 20 500 евро, а допълнителни данъчни облекчения ще подпомагат семейства с деца и различни социални групи. Това е една от най-значимите промени в планираната от правителството широкообхватна данъчна реформа, която бе представена днес...
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Войната трансформира изборното поле. В момента водещи са не идеологиите, а геополитическото и националното". Това обясни пред БНР Любомир..