Водещата на коментарното предаване "Нещо повече" Людмила Железова е назначена в БНР през 1997 година. Преди това е работила в Театър 199 като помощник-режисьор. Висшето ѝ образование е специалност история.
„Назначена съм от 97-ма година, но радиото стана моя любов 1993 година и тогава трябваше много дълго да стажуваме, да носим ленти. 1997-а година се явих на един конкурс и тогава започнах официално да работя само в радиото. Преди това работих в радиото и театъра. Всъщност аз така попаднах в радиото, работейки в Театър 199 аз имах достъп до всички актьори.“
„Винаги съм имала отношение към изкуството“, споделя Людмила Железова в рубриката "От другата страна на радиото" на предаването "Хоризонт за вас", която представя радио "портрети" на работещи в програма "Хоризонт".
Първите интервюта на Людмила Железова в БНР са с актьори за предаването „Нощен Хоризонт“.
Работила е като учител две години в 150 ОУ "Цар Симеон" в София. „Исках да науча децата да обичат историята, защото история първи, втори час - те спяха в часовете“.
„Радиото е моята сбъдната мечта“, разказа Людмила Железова. За първи път посещава сградата на БНР в детските си години, когато е пяла в детски хор в Бургас.
„Имахме невероятно обаятелен човек за диригент. Казваше се Милка Стоева. Имах щастието да излизам с нея на сцена, с целия хор, защото правихме един мюзикъл "Въртележката" по текст на Самюел Марша, музика на Петър Ступел. Аз имах възможност първи, втори, трети, четвърти клас да ходя по различни сцени. В БНТ записаха спектакъла и дойдохме в БНР“.
„Като в един храм се почувствах и си помечтах на входа на радиото - Боже, ако някога порасна, много искам да дойда да работя тук“.
Людмила Железова е работила и като редактор на предаването „Един ден на...“ по БНТ в продължение на пет години.
„Аз вървях до едни хора и виждах целия им ден. Всъщност се снимаше три дни и ти ставаш близък с тези хора и после се монтира. Огромно удоволствие за мен, защото като на шега направих около 60-70 филмчета и тези хора и досега са ми приятели“.
Днес се чувства в нова роля като водеща на предаването „Нещо повече“ от пет години.
„Ти не знаеш какво ще се случи в деня и не знаеш кой ще ти бъде гост… Въобще не знаеш сутринта с кого ще разговаряш в 16 часа и затова за мен е интересно, любопитно. Много е адреналиново и така напряга, но пък чувстваш някакво удовлетворение.“
Повече можете да чуете от звуковия файл.
"Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Вярващите са убедени, че 40 дни след смъртта душата на покойника е сред нас, едва след това отлита към отвъдното. На този специален ден за помен християните подават храна и дарове, раздават и дрехите на мъртвия. Всичко дадено ще му се намери на оня свят. "Изотопия" поднася на Кирил Маричков спомените и емоциите на..
В рубриката „Горещо сърце“ отиваме в балчишкото село Гурково, където ни отвежда кореспондентът ни в Добрич Мая Райнова. Там тя се срещна с председателя на читалище „Свобода“ Наталия Георгиева, която родом е от Велико Търново, но след години в чужбина решава не просто да се завърне в България, а да се премести близо до морето. "Човекът, който..
Юркие Фейзи вдъхновява всеки, който я познава. Вярва, че винаги има път и надежда. Все още никой не е открил лек за лупуса, с който е принудена да живее, но вярва, че хората сами могат да се справят с всичко, стига да имат воля и любов към себе си. Това е най-важното нещо, на което се е научила от лупуса. "Да обичам повече себе си и когато..
"Националното радио , без никакво притеснение мога да кажа, че е в основата на успеха на "Сигнал", каза Йордан Караджов пред "Нощен хоризонт". "Да те жадувам", "Може би", "Сбогом", "Липсваш ми" са само няколко заглавия, които вече 46 години пренасят поколенията в свят на рок емоция и дълбоки спомени , създадени от музиката на "Сигнал"...
"Когато отидете в космоса…." директорът на НАСА Бил Нелсън се срещна с ученици и студенти . Посещението на Нелсън у нас беше част от европейската му обиколка. Защо НАСА се връща на Луната след 50 години? Как го прави с почти три пъти по-малък бюджет от преди. И дали войната в Украйна би била пагубна за отношенията между космическите сили? Много..
Вирусологът професор Радка Аргирова е потомствен лекар. Успява ли да се справи в живота с вирусите? "Вирусите са най-голямото предизвикателство за мен. Те ме карат непрекъснато да чета, да уча, да съм нащрек. Трябва винаги да бъда във висша форма. Първо, защото никога не знаеш точно кога какъв вирус ще се появи. Второ, точно кога кой..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
В Плевен откриват Празника на пчелните продукти. Пчелари от областта ще предложат в специалните шатри пред зала "Катя Попова" мед, пчелни продукти,..
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България"...