"Всички те подкрепят деца с различно ниво или област на неравностойно положение. "Джамба" е фондация, която изключително стана популярна през изминалите две-три години. Ива и Йоана правят чудеса, за да помогнат на деца, които имат различни форми на увреждане, за да могат да ги подготвят за, най-вече професионална реализация. Проблемът на много хора с увреждания е това, че те се асоциализират заради липсата на възможност да работят", каза пред "Хоризонт" Станислав Георгиев, организатор на маратона.
Фондация "Дечица" пък помага на деца без родители. "И наистина правят чудеса. Богдана Манова създава фондацията, изключително популярна сред спортистите, особено бегачите. Много сърцати хора и помагат на много дечица."
"И третата фондация, с която работим вече трета година, е "Мулти Култи". Фондация, която помага за интегрирането на бежанци. Колкото и противоречива, но в същото изключително важна тема в днешни дни", допълни Станислав Георгиев.
До този момент са събрани над 5 хиляди евро
"Всичко се контролира. Затова работим с фондации, които са достатъчно добре признати. Парите отиват директно по сметката на бенефициента", поясни Станислав Димитров, като уточни, че за "1000 km Balkan Charity Challenge" предварително са били събрани над 5 хиляди евро.
През изминалите шест издания на благотворителния маратон са събрани и дадени на различни бенефициенти 131 000 евро.
Благотворителността като усещане
"Благотворителността е нещо, което е всъщност усещане, желание и действие на един човек да прави не само за себе си и близките си, а и за други хора. Някои се раждат, някои се възпитават, трети го придобиват във времето. Някои може би въобще не го придобиват. Струва ми се, че колкото повече искаме да направим нещо за другите, дори мъничко, дори и нещо, което ще даде усмивка или вяра на един човек, това също е стъпка в това да направим нещо за него. Дарителството с материални неща е само част от това, което можем да направим за света около нас", коментира Станислав Георгиев.
Маратонците ще финишират на 29 октомври в Букурещ.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
Националната инициатива "Капачки за бъдеще" представи нова платформа в подкрепа на дарителството и доброволчеството. Успоредно с традиционната си дейност - събирането на пластмасови капачки за детска медицинска апаратури и линейки, доброволците на фондацията популяризират и новата кампания, с която разширяват дейността си - "Човеци за бъдеще"...
До 2030 г. Европейската комисия цели поне 80% от възрастните граждани на Европейския съюз да притежават основни дигитални умения. Идеята е да се насърчи процеса на дигитална трансформация на бизнеса, на институциите и на икономиката. Ускоряването на процеса ще доведе до по-висока производителност и ефективност на работата. И за да не ви звучи..
В навечерието на Деня на храбростта и празника на Българската армия - 6 май, Пето бригадно командване в Плевен организира празник за жителите на града. Пред Военния клуб интерес предизвика изложението на въоръжение и бойна техника на Българската армия. Полковник Иван Вълев, командир на Пето бригадно командване обясни: "Втора..
Академията за изучаване на иврит съобщи на бившия израелски заложник Ярден Бибас, че променя името на вид оранжева пеперуда от "Кетмит Йерусалим" на "Кетмит Ариел" в чест на четиригодишния му син Ариел, който беше отвлечен от "Хамас" и убит в Газа. Двете братчета Квир и Ариел станаха символи на борбата за освобождаване на заложниците след..
Дали матурите са реалистичен критерий за оценяване на знанията и уменията на учениците? В дискусията "Матури 2025 – мисията (не)възможна" експерти коментираха проблематичните аспекти на външното оценяване след 7 клас. "Много родители и семейства от много рано планират обучението на децата си спрямо резултатите от външното оценяване. Виждаме..
4400 са акушерките у нас в момента. На 100 000 души се падат 68 акушерки. В ЕС този показател е почти наполовина по-нисък. 48-49 години е средната възраст на практикуващите акушерската професия. В отделни региони обаче тя е много по-висока. Заплатата не е най-важният проблем. Младите момичета, които тепърва трябва да избират..
"Има доста лица в публичното пространство, които би трябвало с добрия си пример , с кариерата и имената си, които носят, по-скоро да застават и да са против това, да застават във всякакви кампании, които са срещу хазартната зависимост . Ние, за съжаление, ги виждаме и по билбордове и в различни реклами за хазарт". Това заяви в интервю за..
Около 170 хиляди българи са носители на генна мутация за таласемия – рядко наследствено заболяване на кръвта. Смята се, че честотата на носителство у..
" Под въздействието на силно вълнение групата от хора може да бъде неконтролируема . Трябва да си даваме сметка, че в подобен момент може да има..
Председателят на ВАС Георги Чолаков има огромно влияние върху Конституционния съд . Имало е срещи във формата Пеевски – Чолаков – Сарафов след..