"Всички те подкрепят деца с различно ниво или област на неравностойно положение. "Джамба" е фондация, която изключително стана популярна през изминалите две-три години. Ива и Йоана правят чудеса, за да помогнат на деца, които имат различни форми на увреждане, за да могат да ги подготвят за, най-вече професионална реализация. Проблемът на много хора с увреждания е това, че те се асоциализират заради липсата на възможност да работят", каза пред "Хоризонт" Станислав Георгиев, организатор на маратона.
Фондация "Дечица" пък помага на деца без родители. "И наистина правят чудеса. Богдана Манова създава фондацията, изключително популярна сред спортистите, особено бегачите. Много сърцати хора и помагат на много дечица."
"И третата фондация, с която работим вече трета година, е "Мулти Култи". Фондация, която помага за интегрирането на бежанци. Колкото и противоречива, но в същото изключително важна тема в днешни дни", допълни Станислав Георгиев.
До този момент са събрани над 5 хиляди евро
"Всичко се контролира. Затова работим с фондации, които са достатъчно добре признати. Парите отиват директно по сметката на бенефициента", поясни Станислав Димитров, като уточни, че за "1000 km Balkan Charity Challenge" предварително са били събрани над 5 хиляди евро.
През изминалите шест издания на благотворителния маратон са събрани и дадени на различни бенефициенти 131 000 евро.
Благотворителността като усещане
"Благотворителността е нещо, което е всъщност усещане, желание и действие на един човек да прави не само за себе си и близките си, а и за други хора. Някои се раждат, някои се възпитават, трети го придобиват във времето. Някои може би въобще не го придобиват. Струва ми се, че колкото повече искаме да направим нещо за другите, дори мъничко, дори и нещо, което ще даде усмивка или вяра на един човек, това също е стъпка в това да направим нещо за него. Дарителството с материални неща е само част от това, което можем да направим за света около нас", коментира Станислав Георгиев.
Маратонците ще финишират на 29 октомври в Букурещ.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
"Румъния диша малко по-свободно, най-малкото защото вече има яснота кой ще ходи на втория тур на президентските избори . Стана ясно, че няма да има размествания." Това каза в предаването "Преди всички" журналистът Лъчезар Вълев, пратеник на БНР за изборите. Конституционният съд на Румъния потвърди резултатите от първия тур на..
Пациентите не знаят точно къде са разпределени техните досиета . Когато не знаеш къде ти е досието, нямаш контакт с тези специалисти – те не са те виждали, това не е най-удачният начин, посочва и Пламен Христов, кореспондент на БНР в Ловеч, сам потърпевш от забавяне в системата. Повече по темата чуйте в звуковите файлове.
В Плевен проведоха кампания „Без страх“. Така магистрати, експерти от Кризисния център за жени и деца, претърпели насилие и от Отдел „Закрила на детето“ и с участието на адвокати, положиха усилия да информират всеки пожелал среща с тях , за правата на жертвите и мерките срещу извършителите на домашно насилие. „В последно време все..
Фотоизложба "Чудеса на надеждата" откри русенската фотографка Мирела Партинова, а в кадрите си е запечатала първите дни от живота на бебета, родени с асистирана репродукция. На 5 декември в Голямата зала на Доходното здание в Русе от 18 ч. ще започне благотворителният концерт "Коледа в сърцето". Автор на сценария и ръководител на..
Столичната община създаде ново пространство за децата и техните семейства в квартал "Христо Ботев". Хъбът за ранно детско развитие е с капацитет за 50 деца и е реализиран с финансиране по проекта "Модел за интегрирано развитие за образование и грижа в ранна детска възраст в град София" чрез..
Започна унищожаването на заразеното с шарка стадо от близо 150 овце в село Желю войвода, сливенско. Близо 60 от тях вече са евтаназирани, научи БНР, като се очаква всичко да приключи в утрешния ден. Днес около обяд на място започна работа група ветеринарни специалисти, които имат за задача по хуманен начин животните да бъдат..
Дълбоко в нас, невидим и често недооценен, живее свят от трилиони микроорганизми – нашият микробиом . Този миниатюрен космос от бактерии, гъбички и вируси е по-сложен, отколкото можем да си представим и влияе на почти всеки аспект от живота ни – от имунитета и храносмилането до настроението и когнитивните ни способности. Но балансът в този свят е..
Определени производства се ориентират към по-евтини дестинации заради новите нива на заплащане у нас - вече не сме заден двор на Европа с ниски..
Ръководството на БСП защитава интересите на Пеевски, Борисов и паралелната държава . Това каза пред БНР бившият депутат от БСП и бивш министър на..
От ветеринарно-медицинска гледна точка не трябва да се вземат трети проби. Ако ще да вземете още 10 пъти пробите , положителните проби не могат..