„Виждаме т.нар. „юридизация на политическия живот“ - това е все по-осезаемото навлизане на съда и на прокуратурата в политическата сфера, като целта е обслужване на политически интереси“. Това каза пред БНР политологът доц. Петър Чолаков.
Според него има опит фактите да се преекспонират и да се търсят политически дивиденти, но „това би довело до очерняне на определени лица и до опит да се наруши презумпцията за невиновност“:
„Основният резултат за обществото е да се гради атмосфера на страха. А това е много тревожно за държава, която има претенцията да бъде демокрация… Уважавани юристи, съдии, адвокати с голям стаж са изключително притеснени от поведението на Иван Гешев, защото то се движи на ръба на закона. Прокуратурата не може да се яви като спасителя на българската демокрация… Всичко е игра на нерви. Има неща, които не се доизказват от страна на прокуратурата. Това поведение на прокуратурата е манипулативно и не е редно“.
В предаването „Преди всички“ доц. Чолаков подчерта, че свалянето на доверието към правителството от страна на президента Румен Радев е по-скоро символичен жест:
„Това няма как да не се отрази върху рейтинга на правителството… В държавата има много неща, които не вървят. Това, което президентът каза, е известно. Явно е стигнал до положението да обяви, че повече не може да работи с тази изпълнителна власт. Той имаше достатъчно основание да каже острите думи, които изрече вчера“.
Интервюто с доц. Петър Чолаков можете да чуете в звуковия файл.
С поклонение в двора на Къкринското ханче политици, общественици и граждани почетоха паметта на Апостола по повод 188-ата годишнина от рождението му. Пред паметника на Левски в двора на Къкринското ханче, където е заловен, бяха поднесени венци и цветя в знак на признателност. В словото си кметът на Ловеч Страцимир Петков припомни: "Горди сме от..
Арестът на вицепрезидента на КНСБ Тодор Капитанов от 14 юли на магистралата при Пловдив, в рамките на законен протест на горските служители, е полицейски произвол и репресия, които нарушават 11 национални и международни правни акта. Напрежение и арест на синдикалист на протеста на горските на АМ "Тракия" Пускат вицепрезидента на КНСБ..
188-ата годишнина от рождението на Васил Левски и официалното обявяване на новото име на столичното летище - Летище "Васил Левски“ - София бе отбелязано с тържествена церемония на Терминал 2. С влизането в Шенген и в Еврозоната България застава наравно с най-напредналите европейски народи - каза вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан..
В центъра на Алфатар тържествено беше открит паметник на Васил Левски. Така още едно българско селище намери начин да изрази почитта си към делото и духа на Апостола на свободата. Бюстът е с височина от 245 сантиметра. Той е изработен от скулптора Илия Бояров и е дарение на Община Алфатар от проф. Иван Гаврилов - един от големите..
Парламентарната група на МЕЧ кани опозицията през следващата седмица за търсене на общи действия за вот на недоверие към кабинета "Желязков" за провал в сектор "Сигурност", обяви лидерът на МЕЧ Радостин Василев. Христо Панчугов: Опозицията няма подходящи инструменти адекватно да обоснове вот на недоверие "Да може видимо антагонистични..
Голямо количество флакони райски газ беше открито при операция на полицаи от Първо РПУ. Акцията е проведена преди ден. Райският газ е бил продаван през различни търговски дружества. "От едно известно време при нас има получена оперативна информация за група от лица, които се занимават с притежание с цел разпространение на упойващи вещества..
В област Плевен продължава разчистването от паднали клони и дървета след снощния дъжд и силен вятър. Няма бедстващи хора и населени места без ток. В резултат на вятъра са изпочупени сухи клони, паднали са дървета, които веднага след подадените сигнали в общината са отстранени. Няколко селища за кратко снощи са били без ток. В..
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..