Най-бързо терапевтичните резултати излизат наяве при пеенето, защото то е като комуникацията и много бързо достига до другия, посочи Пюскюлева в предаването "Нощен хоризонт". „А иначе седемте изкуства са рисуване, пеене, танци, фотография, литература, театър и кулинария.“
Изкуството намалява психичния стрес, който е бич на нашето време, допълва Маги Пюскюлева. Когато свалим стреса от ежедневието, много по-лесно можем да овладяваме нашите емоции и да работим осъзнато с мислите си.
„Защото каквото мислим, това изричаме. Думите стават действия, действията – характер, характерът – съдба. Тоест, каквото мислим, това се реализира. Нашите мисли стават реалност.“
Изкуството не само подпомага оздравителния процес, но предпазва от заболявания и премахва всякакви блокажи на ума и емоциите, които също разболяват. Болестта е симптом, убедена е Маги Пискюлева.
Когато тя самата започнала да пее, открила лечебната сила на песента. „Шест месеца пях и плаках на една и съща песен (на Хулио Иглесиас), до момента, в който тя ме излекува.“
Има ли подходяща музика за различни болестни състояния? „Открих лечебното свойство на песните точно през болестта. Преди години имах заболяване на щитовидната жлеза и когато започнах да се интересувам повече от психология и арт терапия, разбрах за себе си, че когато имаме потиснати, неизказани емоции и чувства, те всъщност блокират нашата гърлена чакра и оттам органът прави соматика и заболява, тоест болестта показва, че нещо при нас не е както трябва и то невинаги е само от тялото“, коментира Пюскюлева.
При лечебното пеене слушаме музиката и пеем на глас, няма значение вярно ли е или не е, уточнява тя. И допълва, че мнозина подценяват този лечебен ефект, но "това работи много дълбоко – освен гърлената, включваме и сърдечната чакра, където са събрани всичките ни емоции".
„Всичко е вибрация. Думите са вибрация. Цветовете са вибрация. Всичко е енергия и тя вибрира на определена честота. Когато ние излъчваме една честота, ние привличаме на тази честота хора, събития, ситуации, защити и болести. Винаги промяната е отвътре – когато искаме да променим нещо като събитие, първо трябва да променим себе си, нашето отношение към дадени места и много да внимаваме с мислите и думите, които изричаме, защото словото също е вибрация. Всяка буква е звук и въздейства на определени органи.“
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато реката е скована за цели 74 дни. Според статистиката в периода 1900 - 1964 г. Дунав е замръзвал 27 пъти . След това обаче - през 1985-а това продължава 2 месеца - от 16 януари до 16 март, а..
Асоциация на родители на деца с епилепсия представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". Той съдържа насоки и отговори на важни въпроси, свързани с живота и ежедневието на младежи с епилепсия на възраст между 14 и 28 години. На 10.02 организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като отново стана ясно, че липсата на лекарства..
Писателката Виктория Бешлийска гостува на Българското неделно училище в Барселона. В каталунската столица тя се срещна с децата и техните родители в разговор за силата на езика и нишките, които свързват българите по света. Езикът е нашата идентичност и колкото повече изучаваме богатството му, толкова по-близо сме до същността си, каза..
Мисията да показваш, че различните хора не са опасни, и че всеки човек заслужава шанс, продължава и след смъртта - в това вярват близките и приятелите на пеперудения Георги от Перник, който стана звездичка на небето на крехката възраст от 9 години. В негова памет беше представен филмът "Пеперудена прегръдка", в който участват Гого,..
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..