„Никога не съм се чувствала изолирана, защото нашата работа е непрекъсната и наложителна“. Това сподели в рубриката „От другата страна на радиото“ на предаването „Хоризонт за вас“ Виолета Ашикова, парламентарен репортер, продуцент, а преди години и водещ на „Хоризонт за вас“.
Учила в бившия СССР, запален фен на ЦСКА, любител танцьор. Това са част другите страни на журналиста в програма „Хоризонт“.
„Имам едни прекрасни пет години в Стари Оскол, градче, в което мечтая да се върна. Имам прекрасни спомени с красив двор, с брези, с много бели цветя. Имам много приятна картина от детството си, която искам да си припомня там. Моето име е записано в местните анали като първата българка, завършила с пълно отличие... Обучението в Русия ме провокира да бъда толкова старателна и да искам да се уча и до днес“.
От ранна детска възраст Виолета е футболен фен:
„Не за първи път виждаме подобни гаври в българския футбол... Цялото ми семейство са левскари, а аз съм цесекар... Аз съм пословичен фен на немския футбол и номер едно като отбор за мен е „Байерн Мюнхен“, а любовта към ЦСКА дойде заради Христо Стоичков“.
Важна част в живота на парламентарния репортер са и танците:
„Въпреки сериозния политически ресор, в който работя, съм се занимавала професионално със салса. В последните години танцувам хора, дори съм ходила на аматьорски фестивали, имам и шопска носия. Танците са част от моя живот“.
Интервюто с Виолета Ашикова можете да чуете в звуковия файл.
Любовта е чувство, вдъхновение, културен феномен. Но можем ли да я разгледаме и през призмата на науката – какво всъщност се случва в мозъка , какви процеси протичат в него, когато човек обича, когато изпитва привързаност, страст, привличане? Или иначе казано – какво още не знаем за невробиологичните механизми на любовта ? " Любовта е едно от..
Калина Канева е българска учителка, журналистка , авторка на изследователски и публицистични книги и материали. Главната тема в нейното творчество са са руско-българските културни и исторически връзки. Работила е в издания като в. "Антени". Част от най-известните и трудове са "Симетрия на времето. Срещи и разговори с акад. Дмитрий Лихачов"..
В рубриката "Горещи сърца" ще влезем в тъкачен стан, за да се убедим колко важно е да не изпускаш нишката. И това е валидно и за живота, и за тъканите. "Като се скъса основата и веднага се получава дупка. Така е и в живота." В нашия свят, залят от фабричен текстил, героят ни в "Горещи сърца" тъче на бабиния му стан. Ангел Милчев е един от малкото..
Александър Симеонов е от Плевен , занимава се с музика от дълги години и е вокалист на плевенската група "Страйкърс" . Другото признание за него идва от работата му като детски учител в Детска градина "Надежда" . Какво музикално предизвикателство е подготвил, как децата му влияят за творчески идеи и за още неща от живота: "От дълги години се..
Краткият февруари е винаги изненадващ, винаги динамичен. Носи със себе си много нова енергия, която събужда природата и я води към пролетта. Неговият ритъм напомня за звука на цигулката , ту остър и силен, ту мек и нежен. Може би точно така публиката в големите концертни зали в Париж и Рим, Мадрид и Берлин се е наслаждавала на звука на..
Педя човек - лакът брада си има нов дом - Къщата на куклите. Арт-Къща с музей „Куклите” е уникален в България музей на куклите с над 3000 кукли, Творилница и парти център за рождени дни. Представени са порцеланови кукли, антикварни, ритуални, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, винтидж, колекционерски и др...
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..