"Плаши ме природата на човека, неговото несъвършенство, неговият подтик повече да мрази и разрушава, отколкото да обича и гради, неговото стереотипно мислене. Всичко идва от нас самите", каза в предаването "Графити по въздуха" Денис Олегов. Денис Олегов е роден през 1998 г. в София. Автор е на книгите „Римодрасканици” (2014), „Раздвоението на една душа” (2014) и „Ледена жар” (2016), „Колелото на историята“ (2017), „Вечен чужденец“ (2020). Негови стихотворения и разкази са издавани в сборниците „Manu propria”, „Абсент” и „Содружество” (гр. Уфа, Русия).
Не мога да кажа, че противоотрова на омразата е любовта, защото е много клиширано, защото всяка емоция има срок на годност, т.е. както казват, че любовта трае три години, така и омразата в много случаи се превръща в безразличие, в една апатия, подчерта Олегов.
"Реално погледнато, аз разсъждавам така и затова книгата ми "Вечен чужденец" има толкова апокалиптичен стил на писане, защото аз смятам, че когато на човек му се покаже картината в нейната крайност, т .е. докъде е стигнал нашият свят, аз вярвам, че тогава човек ще се замисли, че той все пак може да промени малки неща около себе си и когато той направи едно добро, тогава то ще започне да се предава от човек на човек и реално погледнато така ще започнем да градим, първо в своя малък свят, след това в по-голям мащаб".
Всеки човек е еднакво чужд както на себе си, така и на другите според младия писател: "Външният фактор е неизбежен, а за вътрешният, мисля, че понякога цял живот не стига на човек да не е чужд на себе си"
Светът не върви на добре, защото все още имаме стадно мислене, коментира Денис Олегов: "Хората ги е страх да бъдат индивиди и да кажат - "Аз мисля така", винаги става някакво причисляване"
Денис Олегов е съосновател и първи председател на клуб „Отвъд кориците“. В момента е студент по международни отношения във Висшата школа по икономика в Москва.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.Допреди около половин век в Израел е било немислимо да се изпълняват произведения на Вагнар и Рихард Щраус. Докато отдавна преминалия в отвъдното Вагнер не може да бъде обвиняван, че пред камерите на смъртта във фашистките концлагери е изпълнявана негова музика, Рихард Щраус е бил почти две години председател на Музикалната камара на Райха, назначен..
Летният афиш на Миланската Скала въодушеви любителите на оперното изкуство със “Зигфрид” на Рихард Вагнер. Завесата на Ла Скала тържествено се вдигна за третата част от цикъла “Пръстенът на нибелунга” на германския композитор с апел: “ПРЕКРАТЕТЕ ВОЙНАТА”, последван от известната фраза от операта “Симон Боканегра” на Верди: “E vo gridando pace, e vo..
С тържествени фанфари и с премиерата на операта “Танхойзер“ на 26-и юни беше открит Вагнеровият летен фестивал в Софийската опера . За поредна година форумът събира в България вагнерианци от цял свят – почитатели и музикални критици. Престижът на националния ни оперен театър в този репертоар вече е изграден, а очакванията към всяка нова продукция..
В Плевен продължават срещите, организирани от Регионална библиотека "Христо Смирненски" с български творци . Творческата вечер под мотото: "Думи и съдби: среща на творчески вселени" събра приятелите на поезията в залата на библиотеката. В Регионалната библиотека гостуваха Боян Ангелов, председател на СБП, Юлия Пискулийска, журналист и..
Домът на културата в Кърджали започна лятото с ново предизвикателство. В ход е подготовката на спектакъл, който обединява фрагменти от известните мюзикъли "Чикаго" и "Кабаре". Част от песните ще звучат за първи път на български език. В спектакъла, освен професионални актьори, ще участват и самодейци, чиято мечта е да бъдат на сцената...
В рубриката „Помните ли…" на предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт" почитаме композитора и диригент Жул Леви. На 19 юни се навършиха 95 г. от неговото рождение. Широкоскроен и многолик музикант, чието име свързваме с редица състави и институции - най-вече с Държавния музикален театър „Стефан Македонски“, където е главен диригент в продължение..
С концерт на Симфоничния оркестър на Държавна опера Варна под диригентството на маестро Емил Табаков на 21 юни беше открито тазгодишното издание на Международния музикален фестивал "Варненско лято". Според хрониките, това е 80-ото издание на един от най-старите форуми в Европа, а историята му започва през 1926 г. За бляскавото начало беше избрана..
Във Варна беше създадено Координационен център "Зоопатрули", с цел противодействие на насилието над животните. В кварталите на града ще има..
Полицаи, служители на горското стопанство и пожарникари от Ловеч проверяват сигнал, подаден снощи малко след 23 ч. на тел. 112., че е забелязан..