Тя определя влизането си в професията като случайно. Нещата станали „малко наопаки" - след завършване на средното й образование се омъжила, родила сина си и след това започнала да мисли за професионална реализация.
„Доста се полутах. Отначало мислех да ставам учителка. Исках да ставам социален работник. Силистра е малък град. Попаднах в местен вестник. Отначало отговарях за реализацията, за разпространението. Разнасях вестници по офисите. Написах едно есе, ей така, възрастна жена ме беше впечатлила при едно пътуване. Главната редакторка го хареса, публикува го и ми каза - от утре няма да си разпространител, а ще си репортер. Стреснах се...", спомня си днес Маргарита Иванова.
Тя е завършила българска филология и има магистратура по кризисен пиар, което твърди, че много й помага "в настоящите условия, събития и кризи, които се налага да отразяваме".
Маргарита Иванова има около 20 години професионален опит. Първата й истинска, сериозна работа като репортер била като кореспондент на БНТ за региона на Силистра.
Имаше периоди, когато се чувствахме всички по-свободни, можехме по-свободно да задаваме своите въпроси, коментира журналистът в отговор на въпрос по-трудно ли се работи в по-малките населени места.
„С течение на времето започнаха да се затварят много врати. Информацията се прецизира много точно – кое е за пред медиите и кое – не.“
Маргарита Иванова разпределя времето и усилията си между воденето на предаване и това да бъде здравен репортер. Спомня си с носталгия за кореспондентските си години, защото възприема това като своя школа. Твърди, че и до днес се чувства с единия крак навън.
„Да си като кореспондент е като да си универсален войник или като арменския поп“, защото хората от малките населени честа често виждат в теб последната си надежда за разрешаване на даден казус, разказва още Маргарита Иванова.
Тя намира себе си за „малко скучен човек“. Обича да чете, макар да признава, че има все по-малко време за това. Обича да спортува, да ходи пеша, да снима, да прави неща с ръцете си.
„Много обичам малки деца, да си говоря с малки деца, да работя с млади хора.“
„Не съм амбициозна майка. Много рано родих моето дете и сме повече като брат и сестра с него, не толкова майка – син.“
Тя е телец – земен знак, здраво стъпила на земята. Не обича резките промени, но пък обича "красивите неща".
Много я дразни агресията – например да види как майка удря детето си на улицата, или „млади жени, седнали по пейките в парка, да плюят семки и около тях да играят децата“.
Повече чуйте в звуковия файл.
"Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Вярващите са убедени, че 40 дни след смъртта душата на покойника е сред нас, едва след това отлита към отвъдното. На този специален ден за помен християните подават храна и дарове, раздават и дрехите на мъртвия. Всичко дадено ще му се намери на оня свят. "Изотопия" поднася на Кирил Маричков спомените и емоциите на..
В рубриката „Горещо сърце“ отиваме в балчишкото село Гурково, където ни отвежда кореспондентът ни в Добрич Мая Райнова. Там тя се срещна с председателя на читалище „Свобода“ Наталия Георгиева, която родом е от Велико Търново, но след години в чужбина решава не просто да се завърне в България, а да се премести близо до морето. "Човекът, който..
Юркие Фейзи вдъхновява всеки, който я познава. Вярва, че винаги има път и надежда. Все още никой не е открил лек за лупуса, с който е принудена да живее, но вярва, че хората сами могат да се справят с всичко, стига да имат воля и любов към себе си. Това е най-важното нещо, на което се е научила от лупуса. "Да обичам повече себе си и когато..
"Националното радио , без никакво притеснение мога да кажа, че е в основата на успеха на "Сигнал", каза Йордан Караджов пред "Нощен хоризонт". "Да те жадувам", "Може би", "Сбогом", "Липсваш ми" са само няколко заглавия, които вече 46 години пренасят поколенията в свят на рок емоция и дълбоки спомени , създадени от музиката на "Сигнал"...
"Когато отидете в космоса…." директорът на НАСА Бил Нелсън се срещна с ученици и студенти . Посещението на Нелсън у нас беше част от европейската му обиколка. Защо НАСА се връща на Луната след 50 години? Как го прави с почти три пъти по-малък бюджет от преди. И дали войната в Украйна би била пагубна за отношенията между космическите сили? Много..
Вирусологът професор Радка Аргирова е потомствен лекар. Успява ли да се справи в живота с вирусите? "Вирусите са най-голямото предизвикателство за мен. Те ме карат непрекъснато да чета, да уча, да съм нащрек. Трябва винаги да бъда във висша форма. Първо, защото никога не знаеш точно кога какъв вирус ще се появи. Второ, точно кога кой..
Стотици населени места са на воден режим. Потърпевши са около 200 хил. души към момента. В някои села имат вода по 2-3 часа на 5 дни. Най-тежка е..
Увеличиха се възможностите на президента да действа като партиен лидер . Това заяви пред БНР Ренета Инджова, бивш служебен премиер. Силви Кирилов..
Част от партиите интуитивно или инстинктивно да искат нови избори заради възможността ако Пеевски продължи да расте, санитарният кордон около..