ВМРО не се притеснява от 4-процентната бариера за влизане в 45-ото Народно събрание, заяви във Велико Търново вицепремиерът и лидер на партията Красимир Каракачанов.
Със сеене на клевети не се постига нищо друго, освен объркване на хората и разделяне на нацията на враждуващи лагери, коментира вицепремиерът и военен министър Красимир Каракачанов. Според него демографията, живот в сигурна държава, икономиката и развитието на селското стопанство трябва да са каузите, които да обединят политиците:
„Четирипроцентовата бариера ние ще я прескочим и то убедително. Притеснява ме как в следващия парламент с подобни политици, които се мразят помежду си, ще се прави някакъв консенсус в името на това да се прави нещо полезно за хората“.
Във Велико Търново Красимир Каракачанов се включи в отбелязването на 148-ата годишнина от гибелта на Апостола на свободата в Националния военен университет „Васил Левски“ и в общоградското поклонение. За историческия спор 18 или 19 февруари е датата на гибелта на Левски, Каракачанов коментира:
„Важното е друго – как прочитаме Левски, а не кога го почитаме. Ако го четяха правилно последните 30 години българските политици, България щеше да е друга“.
Британският премиер Киър Стармър беше призован да се намеси в спора между Доналд Тръмп и Би Би Си, след като американският президент засили заплахите си да съди корпорацията. В разговор с репортери на борда на Air Force One в петък вечерта, Доналд Тръмп заяви, че ще съди корпорацията за „между 1 и 5 милиарда долара вероятно някъде следващата седмица“,..
Правителството в Каталуния обяви нови мерки за съживяване на селските райони в областта. Предвиждат се преки инвестиции и данъчни облекчения за млади семейства. Властта ще отпусне 20 милиона евро за купуването на 100 социални жилища в общини с по-малко от 2000 жители. Това обяви каталунският премиер Салвадор Ия на среща с кметовете на 300 населени..
Със сезон 2025/2026 в Италия каските стават задължителни за всички скиори, включително възрастните. За тези, които не носят каска, глобата е от 150 евро, а в някои случаи може да се отнеме ски картата. Смята се, че това е епохално въведение, както когато през 2000 година носенето на каска стана задължително за възрастни на мотопеди. От занимаващите..
Европейският съюз се готви следващата седмица да започне да отстъпва от ключови правила за изкуствения интелект и защитата на данните, които срещат силна съпротива от двете страни на Атлантическия океан. Като част от усилията за намаляване на бюрокрацията за европейските компании, които се борят срещу конкуренцията от САЩ и Китай, този ход..
Съгласно новата митническа политика на Евросъюза, Гърция ще започне да налага мито от 2 евро на всеки малък пакет, който пристига от Китай. Досега стоките на стойност до 150 евро не се облагаха с мита. От началото на следващата година за всички стоки, които пристигат от популярните платформи ще се облагат с 2 евро дори и стойността им да е под..
Над 3000 души в бели престилки проведоха протестно шествие в столицата, за да поискат специален закон за статута на медицинската професия. Лекарите настояват за намаляване на максималното седмично работно време и по-добри условия за дежурства. Освен това искат справедливи разпоредби за пенсиониране, които позволяват ранно и частично доброволно..
Лошо време връхлетя италианската област Лигурия. За жертви и пострадали не се съобщава. Непрекъснати валежи и силен вятър при оранжев код, нанесоха щети в централната и западна част на област Лигурия. В областта, притисната между морето и Апенините, при сблъсъка на югоизточения вятър със студения северен фронт се създадоха и условия за образуване..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..
В петиция на родителите на деца с диабет тип 1 и на пациенти с това заболяване се призовава НЗОК да плаща напълно за инсулинови помпи като съвременен..
Проф. Асен Диамандиев е личност, направила много за музикалното образование в своя роден град Пловдив, но и за цяла България. Композитор, диригент,..