Доброто се умножава. Пример за това е как в края на миналата година училищната общност на Испанската гимназия в София решила да покани деца от сиропиталище в столицата. Но пандемията осуетила намеренията им. Заради това ученици и учители решили събраните пари да бъдат дадени на близката пицария. „Така в трудните месеци на локдаун бизнесът на Петър Ангелов получи малка помощ от нас“, разказа в предаването „Хоризонт до обед“ директорът на гимназията Зорница Йончева:
„Срещнах подкрепата на учениците. За тях тази пицария е емблематична. Тоест, някак си е част от нашата общност. Всички бяха единодушни да помогнем“.
А преди това Петър Ангелов подарявал пици на лекари от Covid отделения на болници и решил с парите на учениците да направи още. И пиците да отидат пак за лекарите - от Пета градска болница.
„Правех по 50 пици за нощната смяна, в която работеха 48 медици. На мен категорично тогава, по празниците, тези средства ми дойдоха изключително добре. Докторите в клиниката бяха изключително доволни. Това мен много ме зареди“.
За разлика от учениците, наемодателите на пицарията не намалили наема. Дори и за времето, в което се наложило тя да затвори за два месеца и половина. Петър Ангелов казва, че го спасило това, че няма работници, а работи сам. По думите му в трудните месеци му помогнали не само сегашните възпитаници, но и бивши, за идеята пиците да стигнат до лекарите в болницата. А испанската гимназия ще продължи с благотворителните акции.
„Практически аз, с моето решение да даря тези мои 50 пици, които бях решил еднократно, всъщност съм вдъхновил директорката и тя решила, понеже има вариант, да направи това добро дело. За мен това е водещото. Че доброто е заразно и доброто винаги ще побеждава. Хората трябва да бъдат малко по-сетивни, но не интровертно за себе си. А да бъдат по-сетивни за околните около себе си. Да бъдат по-сетивни за ситуацията в обществото като глобална ситуацията“, смята още бизнесменът.
Още по темата в звуковия файл.
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Исус Ангелов свири от малък на пиано, цигулка и акордеон. Пише есета, разкази и поезия. "Божията Безкрайност" е дебютната му книга, събрала поезията на Исус Ангелов и картините на Ставри Калинов. Той е сценарист и водещ на концертите, които организира в Националния дворец на културата в София. От 2 до 90-годишни са почитателите му. Не искат..
Членовете на Ротари клуб интернешънъл в България помагат на децата с онкологични заболявания, за да бъде изградена фотоволтаична централа, която да захранва с електроенергия възстановителния център в село Опицвет. На 7 февруари клубът празнува 20 годишнината си. Ротари Интернешънъл е международна неправителствена организация с нестопанска цел за..
Навършиха се 111 години от рождението на народния певец Борис Машалов. Роден е в Севлиево. Борис Машалов е четвъртото от шестте деца на Елена и Никола Машалови – честни и трудолюбиви хора, водили нелек живот за да прехранват голямото си семейство. Това ги принуждавало да се местят в различни населени места, докато накрая майката Елена продава..
От 31 януари 2025 г. тръгва първият по рода си подкаст за българските православни църковни общини зад граница – „Мост на вярата“. Идеята е на екипа на програмата за чужбина на Българското национално радио (БНР) - „Радио България“ и се осъществява в сътрудничество с Българската източноправославна епархия на в Западна и Средна Европа. „Мост..
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Плевен е застрашен и тази година от воден режим. За това алармира кметът на града д-р Валентин Христов. "Плевен отдавна има сериозен проблем с..
Десетки представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в страната се събраха на закрита за медиите среща във Велико Търново, за да..