"Аз, когато растях като една млада амбициозна дама, много исках да бъда в управленския сектор и много дълги години учех и се борех, ходех на стажове, няколко образования и почти 16-17 години следвах тази мечта. В един момент аз приключих на много висок пост като директор "Маркетинг и продажба" в една софийска голяма организация. Бях постигнала успех, но в този момент моят успех се отрази и на здравето ми. На тази крехка възраст – около 30 години – започнах да губя усещане около краката си. Започнах да изпитвам страхотна болка, която не ми позволяваше да работя седнала", разказа тя в предаването "Рано в неделя".
Ласка Ненова потърсила решение на проблема и установила, че има дискова херния. След като отказала да ѝ бъде направена операция, потърсила варианти да се възстанови чрез рехабилитация:
"Аз започнах да се възстановявам, да тренирам, да ходя на рехабилитация, но това не се съчетаваше с моята работа. Прибрах се в Пловдив и почти година не работих, като в тази година аз обърнах много внимание на себе си, на здравето си, къде съм какво съм искала да правя, това ли е, което искам да правя, и реших, че тази болка, която аз изпитвам като млад човек, е нещо, което искам да работя в бъдеще. Затова се преквалифицирах – взех курсове да стана групов фитнес треньор, започнах да уча, да ходя пак на стажове в тази сфера, започнах да водя тренировки".
Голяма е мрежата от училища в цялата страна, които се присъединяват към инициативите на Ласка Ненова и съмишлениците ѝ от "БГ Бъди активен".
"За момента ние достигаме над 400 училища в цялата страна, над 130 хиляди ученици, над 10 хиляди учители участват и най-вече в посоката, че физическата активност не е задължение и не е оценка. Ние много се борим с това. Когато започнахме с първите събития, направихме йога за децата, танци, всякакви различни неща, от това, което имат в училище. Те не пуснаха треньорите след това".
Ласка Ненова сподели, че успехът на организацията "БГ Бъди активен" е дошъл от амбицията да не се отказват:
"Не сме променяли отношението си към нещата, които правим, към съобразяването с нагласите и с притесненията на хората, и с насочване много повече към личния пример".
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България". Проф. Бетани Хюз е автор на два епизода "Съкровищата на България" от документалната поредица "Съкровищата на света", която се излъчва в 120 държави по света. Хюз е историк, писател, автор на..
На 3 декември над 100 държави ще отбележат Щедрия вторник, празник на дарителството и доброволчеството. България ще се включи в инициативата за седми път. Официален партньор на глобалното движение у нас е Фондация „BCause“. Тази година в кампанията се включва и фондация "Мечтатели - Създатели". Фондация "Мечтатели-Създатели" #SwimForAll..
Проф. д-р Людмил Вагалински е ръководител на разкопките на Хераклея Синтика от Националния археологически институт с музей към БАН. Хераклея Синтика се намира в долината на река Струма, на около 2 км северозападно от град Рупите и на около 10 км от Петрич. Последните открития на археолозите и намирането на двете 2-метрови статуи предизвикаха..
Кой е изобразен на великолепната и много добре запазена първа статуя , открита това лято в античния град Хераклея Синтика? Има ли връзка между нея и втората скулптура, която тепърва ще се реставрира и все още се проучва? Четири месеца след разкритото от археолозите екипът, макар и предпазливо, даде първите сигурни отговори на среща в..
От грижа за паметта – така Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър "Алеко Константинов", мотивира решението снимките от хиляди постановки да бъдат сканирани във възможно най-високо качество, възстановени и показани . Това са образите на хората, изградили името на Сатирата. За Сърменов е добре да са познати на новите поколения..
Бойко Чавдаров е гост в рубриката "Америка- илюзии и реалности ". От България през Япония и Канада до Америка. С мечта да се завърне отново в Родината! "Имаше период ,когато ако ме попитат какъв съм, беше ми трудно да отговоря. Живеейки на 3 континента в 4 държави, просто се чувствах като човек на света. Това ми разшири кръгозора и мисленето..
Изложбата, посветена на 70 години от създаването на Европейската лаборатория по физика на елементарните частици и 25 години от членството на България в научна организация, отваря врати днес. Домакин е Физическият факултет на Софийския университет. Изложбата "70 години ЦЕРН" може да се види във Физическия факултет на Софийския университет до..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
В Плевен откриват Празника на пчелните продукти. Пчелари от областта ще предложат в специалните шатри пред зала "Катя Попова" мед, пчелни продукти,..
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България"...