"Аз, когато растях като една млада амбициозна дама, много исках да бъда в управленския сектор и много дълги години учех и се борех, ходех на стажове, няколко образования и почти 16-17 години следвах тази мечта. В един момент аз приключих на много висок пост като директор "Маркетинг и продажба" в една софийска голяма организация. Бях постигнала успех, но в този момент моят успех се отрази и на здравето ми. На тази крехка възраст – около 30 години – започнах да губя усещане около краката си. Започнах да изпитвам страхотна болка, която не ми позволяваше да работя седнала", разказа тя в предаването "Рано в неделя".
Ласка Ненова потърсила решение на проблема и установила, че има дискова херния. След като отказала да ѝ бъде направена операция, потърсила варианти да се възстанови чрез рехабилитация:
"Аз започнах да се възстановявам, да тренирам, да ходя на рехабилитация, но това не се съчетаваше с моята работа. Прибрах се в Пловдив и почти година не работих, като в тази година аз обърнах много внимание на себе си, на здравето си, къде съм какво съм искала да правя, това ли е, което искам да правя, и реших, че тази болка, която аз изпитвам като млад човек, е нещо, което искам да работя в бъдеще. Затова се преквалифицирах – взех курсове да стана групов фитнес треньор, започнах да уча, да ходя пак на стажове в тази сфера, започнах да водя тренировки".
Голяма е мрежата от училища в цялата страна, които се присъединяват към инициативите на Ласка Ненова и съмишлениците ѝ от "БГ Бъди активен".
"За момента ние достигаме над 400 училища в цялата страна, над 130 хиляди ученици, над 10 хиляди учители участват и най-вече в посоката, че физическата активност не е задължение и не е оценка. Ние много се борим с това. Когато започнахме с първите събития, направихме йога за децата, танци, всякакви различни неща, от това, което имат в училище. Те не пуснаха треньорите след това".
Ласка Ненова сподели, че успехът на организацията "БГ Бъди активен" е дошъл от амбицията да не се отказват:
"Не сме променяли отношението си към нещата, които правим, към съобразяването с нагласите и с притесненията на хората, и с насочване много повече към личния пример".
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Исус Ангелов свири от малък на пиано, цигулка и акордеон. Пише есета, разкази и поезия. "Божията Безкрайност" е дебютната му книга, събрала поезията на Исус Ангелов и картините на Ставри Калинов. Той е сценарист и водещ на концертите, които организира в Националния дворец на културата в София. От 2 до 90-годишни са почитателите му. Не искат..
Членовете на Ротари клуб интернешънъл в България помагат на децата с онкологични заболявания, за да бъде изградена фотоволтаична централа, която да захранва с електроенергия възстановителния център в село Опицвет. На 7 февруари клубът празнува 20 годишнината си. Ротари Интернешънъл е международна неправителствена организация с нестопанска цел за..
Навършиха се 111 години от рождението на народния певец Борис Машалов. Роден е в Севлиево. Борис Машалов е четвъртото от шестте деца на Елена и Никола Машалови – честни и трудолюбиви хора, водили нелек живот за да прехранват голямото си семейство. Това ги принуждавало да се местят в различни населени места, докато накрая майката Елена продава..
От 31 януари 2025 г. тръгва първият по рода си подкаст за българските православни църковни общини зад граница – „Мост на вярата“. Идеята е на екипа на програмата за чужбина на Българското национално радио (БНР) - „Радио България“ и се осъществява в сътрудничество с Българската източноправославна епархия на в Западна и Средна Европа. „Мост..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..
Информационният поток от прокуратурата към определени жълти медии не е спирал. Напоследък този поток е и към външни на системата лица , които..
Историята на Националната художествена академия е показана в изложба , която може да се разгледа до 9 март в галерия "Академия" на ул. "Шипка" 1 в..