Тя припомни времето, в което в БНР са използвани ленти за монтаж на звукови записи:
„Човек трябваше да може да си служи с техниката“.
В този шарен свят всеки се опитва да намери своята ниша.
„Всеки се опитва да намери добрината, от която се нуждае и в същото време и той дава нещо от себе си“.
Юлия Цанкова сподели, че работата в БНР ѝ е отнела много срещи с приятели и близки хора от семейството, но радиото ѝ е дало обичта на слушателите.
„Удоволствието да правиш това, което предполагаш, че умееш и което искрено и много обичаш, а това никак не е малко – това е страхотно изживяване. Да бъдеш ти самият, да правиш това, което обичаш, да виждаш, че хората го приемат. Контактът със слушателите за мен е нещо невероятно“, допълни в предаването "Нощен хоризонт" Цанкова.
По думите ѝ в предаването „Пъстър хоровод“, което се е излъчвало преди години, екипът се е опитвал да покаже не само многообразието на фолклора, а всеки, който избира вълните на „Хоризонт“ да може да намери нещо за себе си.
Седми май се отбелязва като Международен ден на радиото и телевизията. На този ден през 1895 г. Александър Попов представя откритието си - уред за предаване и приемане на електрически колебания на големи разстояния без проводник.
Повече можете да чуете в звуковия файл.Съвременните комуникационни канали предлагат разнообразно съдържание, повечето тематично подчинено на търсенето от потребителите. Комуникаторите са без брой и транслират посланията си в среда от информационен шум. Това силно намалява критичния поглед на аудиторията и тя все по-трудно селектира качеството на информацията сред..
"Защо трябва да учим философия?" е въпросът, който най-често чува Владислав Тодоров. Той преподава предмета "Философски цикъл" в елитна врачанска гимназия. Основната идея в работата му е да насърчава учениците си да изразяват мнение, да споделят, да питат, да търсят отговори за всичко, което ги вълнува - от първото влюбване до проблемите на днешния..
Журналстът Николай Барулов описва своята работа като "далеч от консерватизма на класическата телевизия". Той е фриланс режисьор и видео журналист с над 20 годишна кариера в телевизията. В професионалния си път минава и през кореспондент във Великобритания. Николай Барулов дойде в Автономията за да разкаже за тръпката, която ускорява пулса..
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на поколения българи - тази усмихната и пламенна певица гостува на "Нощен хоризонт" . Тя споделя за музиката и песните си, за срещите ѝ с публиката, за колекцията ѝ от ангели - пазители , както и за..
Жаклин Прейс е талантлива млада българска цигуларка , която от 7 години е част от Белгийския национален оркестър . От 2018 година нашата сънародничка живее в Брюксел, но периодично се връща и в България, когато има покани за участия в концерти. В работата си като оркестрант Жаклин се среща със солисти и диригенти от цял свят , сред..
Наталия Цекова е актриса с горещо сърце. Тя е от хората, които вдъхновяват и даряват криле на другите, за да могат да летят върху мечтите си. Наталия Цекова сбъдва детската си мечта да играе на сцена. Когато е била на 10 години, е решила, че ще стане актриса. Призвана е за това. Вярва, че е родена, за да бъде актриса. "Определено беше..
Иван Въжаров е майстор на спортния бридж, играе този олимпийски спорт повече от 40 години. Той е треньор на млади бриджьори - шампиони. Създател е на кръстословици. Участвал е във викторини и в "Минута е много". Дълго време е бил спортен журналист. Като студент в първи курс се е запалил по спортния бридж. Стига до младежкия..
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Правителството отпуска 9,5 милиона лева на "Български пощи", за да може дружеството да се подготви технически за въвеждане на еврото във връзка с..