Днес е денят на Габрово, в който жителите му отбелязват 161 години от обявяването на селището за град. Повечето от празничните инициативи са насочени към децата и младите хора и за тях денят е неучебен.
Жителите на Габрово отбелязват празнично деня, в който официалните власти решават габровският район да се отдели от Търново и да бъде признат за град. Програмата ще започне с молебен за благополучие и ще продължи със занимания за децата и младежки игри и надпревари. Денят е неучебен за всички училища в общината, а музеите ще работят с вход свободен за тях.
Традиционно на тази ден Общината връчва свидетелства на ученици с изявени дарби и високи постижения.
В празничната вечер на централния площад „Възраждане“ ще се чуят най-обичаните български песни. В общ хор габровци ще пеят с маестро Йордан Камджалов.
Двама души загинаха, а няколко души бяха ранени, след като кола се вряза в множество хора в югозападния германски град Манхайм, предаде ДПА, като се позова на източници от службите за сигурност. Първоначално беше съобщено за едни загинал човек. Автомобил се е врязал в тълпа хора в Манхайм Според информацията, съобщена от службите за сигурност,..
Американският президент Доналд Тръмп продължава с публичните си нападки срещу президента на Украйна Володимир Зеленски. Без резултат завърши срещата между Тръмп и Зеленски Тръмп сподели тази вечер в интернет платформата Truth Social съобщение на "Асошиейтед прес" от снощния брифинг на Зеленски в Лондон със заглавие "Украинският президент казва, че..
Трети март е олицетворение на съкровения идеал на поколения българи за свободна, обединена и независима България. Това каза президентът Румен Радев в словото си по повод на националния празник - Трети март. Държавният глава участва в тържествената заря-проверка на площад "Народно събрание“ в София, където прие почетния строй на..
Водата в горнооряховското село Стрелец не е годна за пиене. За това предупреди Регионалната здравна инспекция. Община Горна Оряховица прави организация за доставката на бутилирана вода за населението. Водата в село Стрелец не е подходяща за пиене, особено от бебета, малки деца, бременни жени и хора с хронични заболявания, защото е..
Централната гара във Виена е евакуирана заради предполагаема бомбена заплаха. В ход е мащабна полицейска операция, съобщи "Ройтерс", като се позова на вестник "Курир". Преустановен е жп превозът. Полицията в австрийската столица призова гражданите да не посещават гарата.
Хиляди хора от всички краища на България присъстваха в курорта Пампорово на Голямото ски спускане с народни носии и български трибагреници, посветено на националния празник – 3 март. За поредна година в масовото шествие от връх Снежанка до "Студенец“ се включиха малки и големи, дошли специално за честването на празника от цялата..
"Утре ще изпратя писмо до страните членки, в които ще ги информирам за плана "Превъоръжи Европа", каза председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен. Тя прави това два дни преди извънредното заседание на евролидерите на 6 март, което ще бъде изцяло посветено на тази тема, както и на военната помощ на ЕС за Украйна. Фон дер..
" КС е представил едни данни, а манипулациите в България са много по-големи. Тези данни дали ще бъдат признати от "Информационно обслужване", или отново..
Неизвестни факти от руските военни архиви сочат, че през 1878 година Кърджали е освободен след тежко сражение, разказва за БНР Станчо Станчев,..
Цялото интервю на Снежана Иванова с Радан Кънев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.