„Това е празник на БНР, не само на програма „Христо Ботев“, ако мога така да определя програма „Хоризонт“ като немирникът, който разкрива неща и е като Ян Бибиян на медиите, докато „Христо Ботев“ е онзи добър мечок от приказката, който храни Маша с наука, култура и изкуство“, каза в „Хоризонт до обед“ специалният гост Митко Новков, директор на програма „Христо Ботев“.
По думите на Новков стабилната, качествена, солидната, умната политика се изгражда на базата на култура:
„Ако няма култура, политиката се превръща в еднодневка. Това, което наблюдаваме в актуалната ситуация днес, е донякъде плод на недостатъчно култура в някои хора, които удрят и блъскат с юмруци по портите на парламента, защото ако са възпитани, ще почукат леко“, заяви още директорът на програма „Христо Ботев“ Митко Новков.
Културната програма „Христо Ботев“ на БНР с обновена схема от 24 май и това е и поводът за празника.
„Сега празникът включва двама феноменални актьори – актрисата Мартина Кръстева, която и работи в програма „Христо Ботев“, един от гласовете на предаването „Нашият ден“ и води отскоро и петъчния „Нощен блок“. Другият водещ е големият Георги Мамалев.
Очакват се изпълнения от Биг бенда на БНР, с тяхната виртуозна музика, ще представим предаванията, ще има фолклорна програма, защото „Христо Ботев“ дава голяма платформа на българските народни песни, ще представим наши автори и водещи", разказа още Новков.
На 8 юли 2021 от 19 часа в Първо студио на БНР ще има вечер с музиката на Филип Хензи. Хензи идва за първи път в България за концерта си с Биг бенда на БНР:
"Това ще е последният концерт за сезона, като музиката на Хензи е изключително трудна и красива, и този концерт е голямо предизвикателство пред нашия оркестър, това ще е достоен завършек на едни нелек сезон", завърши Антони Дончев.
"Много хора предполагам не знаят, че България до 1999 година не е отпечатвала сама банкнотите си, което не говори добре за репутацията на една държава , но така или иначе до 1944 година са печатани банкнотите в Мюнхен, в Германия, а след 1945 година започва печатането на нов вид банкноти в Москва и след 1990 година отново в печатницата в Мюнхен се..
“История на българите в кратце" е новата книга на акад. Георги Марков . "Написах тази кратка история преди години, но в един малък вариант, когато спряха учебниците". Това разказа пред БНР историкът: " През 1992 година казаха - "Стига с тези марксистки учебници! Дайте нови учебници!" и аз тогава го написах като учебно помагало , но сега..
"Ако родител използва отпуск по болест, за да се погрижи за раболялото си дете, той не дължи потребителска такса на личния си лекар за издаването на болничния лист ". Това обясни в интервю за "Хоризонт" Ирина Цалова , главен експерт в Дирекция "Методология" на медицинските и денталните услуги ва Националната здравноосигурителна каса: "Всяка..
Модулираната ставка в животновъдството отново е в дневния ред на бранша и депутатите . "Има едно фундаментално разминаване с политиката на България като член на Европейския съюз, защото България все пак следва и общата селскостопанска политика на Европейския съюз, която и за предходните програмни периоди, а и за следващия програмен период се..
"Всички ние разбираме изключителната важност на ролята на МВР, полицията, полицейските служители в живота на обществото. Това са много специални хора, които се грижат, така че всички ние да живеем спокойно". Това заяви пред БНР пиар експертът Любомир Аламанов : "Служителите на МВР имат своите извънредни права и извънредни отговорности и..
"Опасявам се, че за случая в Полша повече става въпрос не за военнотехнически аргументи, а за политико-пропагандни аргументи , така че ще се опитам да съм максимално обран по отношение на фактите, а те са доста странни". Това коментира пред БНР Димитър Ставрев , авиационен журналист, автор и публицист, познат с работата си по области като..
През тази година се навършват 1170 години от създаването на българската азбука и славянската книжовност . Повече от хилядолетие ние, българите четем и пишем с нашите букви, създаваме книжовни образци и произведения на литературата, поезията, белетристиката на нашия автентичен език. Затова и една от основните ценности на българското общество е да..
"Опасявам се, че за случая в Полша повече става въпрос не за военнотехнически аргументи, а за политико-пропагандни аргументи , така че ще се опитам да..
И след протеста утре ще се борим за падането на това правителство до последно, заяви в интервю пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин..
"Успешно сме защитени. Това е и една от констатациите, които прави генералният секретар - че НАТО е демонстрирало способност и готовност за отбрана и..