"Централната градска част е с трикратно обслужване в рамките на денонощието. Работи се на три смени - нощната смяна е от 22 до 6 сутринта. Първата дневна е от 7 до 13 часа, втората дневна е от 14 до 21 часа", каза за БНР Тодор Колев директор на Дирекция "Екология и опазване на околната среда".
Той съобщи, че е подал сигнал за проблема със сметосъбирането във Варна до фирмата, която изпълнява тези дейности. Според него улиците се мият редовно:
"Сега предстои възлагане на миене на стоянките на съдовете и би трябвало да са получил това възлагане. Става въпрос за всички стоянки по райони, не само за една две. Фирмата трябва да ни представи график откъде започва".
По думите му хората, които събират хартия и пластмаса от контейнерите, за да се препитават увреждат пружините на новите контейнери.
„Така наречените клошари - хората, които събират хартия, картон и пластмаса и с това да правят някаква търговска дейност, икономическа дейност да извършват, са тези, които причиняват счупването на пружините на новите съдове", допълни Тодор Колев.
"Помилването на Десислава Иванчева е прекрасна новина ". Това каза пред БНР Биляна Петрова , бившата заместник-кметица на софийския квартал "Младост": "В момента, в който разбрахме, тръгнахме към Сливен, защото е далече и искаме да посрещнем Деси и да я върнем в София. Изключително щастливи сме. Разбрахме от медиите , че я помилват и веднага се..
"Войната между Русия и Украйна е най-голямата война след Втората световна, не само в Европа, а въобще в света ". Това заяви пред БНР Тодор Тагарев , бивш министър на отбраната: "И във Виетнам, и в Ирак, и в Северна Корея има конфлиакти, но тази война отдавна задмина по жертви тези продължителни конфликти , така че ние наистина се сблъскваме с..
"Тогава, когато една държава се развива като модерна държава, в нейната основа е заложено образованието , а един от основните приоритети в това образование, е неговото качество ". Това отбеляза пред БНР проф. д-р на науките Стойко Стойков , инженер и полковник от запаса: "За съжаление, точно плагиатството, което придоби изключително широк..
" Много е трудна връзката с близките ми в Газа, защото нямат ток и ако успеят да си заредят телефоните, могат на седмица около 20 минути да говорят, колкото да се чуем. Положението е много тежко. Хора падат по улиците , много е тежко наистина. Даже аз имам едно видео, което показва журналист на "Ал Джазира", докато снима на живо, хора падат след..
"Продължаваме промяната" имат пълно основание да твърдят, че институциите по някакъв начин злоупотребяват по отношение на тях с правомощията си ". Това коментира пред БНР Ивет Добромирова , журналист, PR експерт: " Проблемът е, че те са част от този проблем . Те спомогнаха за това институциите да бъдат превърнати в репресивен орган и сега се..
"Творчески терминал България - Израел" е с четвърто издание сега и е обратна връзка на Международния фестивал на българското изкуство или българските изкуства "Българска душа на святата земя" . Това каза пред БНР Весела Райчинова , кореспондент на БНР в Израел: " Това не е религиозен фестивал . Това е фестивал, който беше създаден под..
"Смяната на противопоставянето от Изток-Запад на статукво-промяна дава възможност за някакъв опит за сближаване, за синхронизация, но в никакъв случай не и на някакви директни общи действия на тези политически сили, защото там различията са прекалено големи, особено между "Продължаваме промяната" - "Демократична България" и "Възраждане" . Това заяви..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..
"Става все по-топло. Сега юли е с 2.7 градуса над нормата". Това обясни пред БНР проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент..
Максималният размер на държавната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лв. Това заяви пред БНР Анелия Василева - началник отдел "Социални и семейни..