„Неговата позиция е неспасяема. Той ще бъде отстранен от поста главен прокурор най-късно при избора на новия Висш съдебен съвет. Моите очаквания са, че много скоро можем да видим промени на климата вътре в прокуратурата – нещо, което за мнозина може да изглежда неочаквано, но защо да не се намерят и критични гласове в прокуратурата, още повече че репутацията на прокуратурата е много ниска.“
„Не мисля, че по тази тема ще настъпят противоречия между четирите управляващи партии, не само защото това е записано в тяхното коалиционно споразумение, а защото това са очакванията на българското общество, не само от 2020 година, когато започнаха протестите, но поне от 10 години, повече от 10 години дори. Тук отстъпление няма да има“, коментира Милен Любенов в предаването „Преди всички“.
По темата със зелените сертификати, протестите и работната група, която бе сформирана, за да се чуят алтернативни гласове за ограничителните мерки, Любенов отбеляза:
„Големият въпрос е дали правителството ще се поддаде на подобен натиск. И в миналото много често сме ставали свидетели – когато дадено правителство се опитва да извърши определени реформи, непопулярни, или да предприеме дадени действия, които срещат съпротива сред определена част от обществото, дават назад. Това е грешен ход. Не мисля, че правителството трябва да се фокусира или да отговаря по един или друг начин на „Възраждане“.
Според Любенов „двете гледни точки ги виждаме вече две години“, а сега е необходима „много по-ясна демонстрация на убеденост от страна на новите управляващи, че тези мерки, зад които те застават, са правилните“.
„Инфлацията, която се наблюдава, не е вътрешен феномен, включително по отношение на цените на тока и газа. След като Зелената сделка като стратегия на ЕС беше приета, съвсем естествено беше да се стигне до подобна ситуация на криза“, изтъкна политологът в анализ на енергийната криза.
Хубавата новина е, че има средства, има пари за компенсации, смята Любенов.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Дубай става все по-популярен избор за българските туристи през последните години , защото има все по-достъпни и директни полети от България, лесен е достъпът до визи, често с промоционални такси. "Не на последно място въпреки репутацията си на луксозна дестинация, Дубай предлага възможности за различни бюджети, коментира темата и Ради..
Захари Карабашлиев описва радиото като създател на "саундтрака на неговото детство". " При баба и дядо имаше една радиоточка. Така съм запомнил и точния час, и програма "Христо Ботев" . Това бележи най-ранните ми детски спомени", сподели авторът на романа "Рана" в предаването „Понеделник вечер“. Даниела Стойнова с отличието..
Финансовата грамотност е едно от онези умения, които сякаш приемаме за даденост – докато не осъзнаем колко важна е тя в живота ни. "Не е богат този, който има най-много, а този, който се нуждае от най-малко", казва древногръцкият философ Диоген. В днешния свят на кредити, инвестиции и дигитални финансови услуги това послание звучи..
Здравната каса да заплаща профилактиката на мигрена със съвременни терапии, като моноклонални антитела и гепанти. Това послание отправиха лекари и фармацевти по време на дискусия за заболяването, което предизвиква тежки кризи и води до неработоспособност при хора в активна възраст. Болестта се среща три пъти по-често при жените, в сравнение с мъжете. У..
70% от дяловете на болницата в Белоградчик ще бъдат приватизирани. Процедурата ще бъде открита след решение на Общинския съвет. Целта е лечебното заведение да бъде спасено от фалит . Решението е взето по предложение на кмета на Белоградчик Боян Минков, който го аргументира с лошото финансово състояние на болницата и реалната опасност от фалит..
Кои са най-подходящите места за посещение в началото на годината? Препоръки ни дава пътуващия инфлуенсър Дора Симеонова: " Първите ми посещения бяха в приказни зимни места в нашата страна, в къщи за гости. Вече бяхме на Боровец и Пампорово . Миналата година най-вълнуващото ми посещение беше в Тайланд, на остров Пукет , което за две седмици ни..
Кипърският шампион АПОЕЛ (Никозия) обявява приключване на сътрудничеството си с футболиста Георги Костадинов, съобщи клубът на страницата си в интернет. Костадинов си тръгва от Никозия след 2,5 години сериозно присъствие, като е изиграл общо 89 мача с АПОЕЛ във всички турнири, вкарал е 6 гола и е подал 4 асистенции. С жълто-синия екип той..
Искане за нов конвергентен доклад, бих казал без ирония - дивергентен доклад, е решение на правителството на България. Трябва да се прецени имаме..
Няма инициатива, няма желание от правителството в Скопие да се организира съвместно честване на нашия общ герой Гоце Делчев. Това каза пред БНР..
Ляво-центристко управление, което има ляво-центристка парламентарна опозиция . Така определи политическата обстановка в страната в интервю пред БНР д-р..