На страницата на Единния информационен портал има платформа, където всеки желаещ да отдели от свободното си време, може да направи заявка.
До този момент по данни от Министерство на здравеопазването 79 са кандидатите за доброволци в цялата страна. Двама от тях са от Силистра.
От март 2020 година животът на всеки един от нас се промени. Коронавирусната инфекция се настани трайно в ежедневието ни.
Лекари, медицински сестри и всички останали, работещи в лечебните ни заведения са на ръба на силите си. Умората е и физическа, и психическа. Не еднократно във времето болнични ръководства отправяха апели към обществеността, да се включи и всеки да помогне според силите си.
Това се случи на няколко пъти и в силистренската болница, но кандидатите бяха единици.
"Днес доброволци няма", сподели директорът й д-р Васил Славов, а имат нужда от тях, за да помагат с грижите за болните свързани с храненето им, обличане и съпровождане до различните болнични структури, извън отделението, в което са настанени.
От 79 кандидати за доброволци в страната, регистрирали се в създадената от Министерство на здравеопазването платформа – двама са от Силистра, съобщи д-р Теодора Начева, директор на РЗИ.
От миналата година на Граничния пункт между България и Румъния при Силистра има проблем с влизането в страната ни. Оказва се, че това е възможно само за транзитно преминаващите, за ученици и студенти, за погранични работници, на които поне веднъж седмично им се налага да пътуват до страна членка на ЕС. Причината – липсва медицинско лице, което да проверява здравната документация – сертификати и тестове, свързани с Covid-19. Така се стига до натоварване на съседните ГКПП-та – Русе и Дуранкулак.
Промяната в ситуацията, ако има доброволци за работа на граничния пункт от страна на РЗИ е въпрос, който може да се реши на държавно ниво и не зависи от нас, категорична бе д-р Начева, но те на този етап нямат достатъчно кадри, за да покрият 24-часови дежурства.
Боян Симеонов е един от кандидатите-доброволци, заявил желание да помага в работата на здравната инспекция. Той вече почасово се е включил в техническата обработка на данните. Защо го прави? Защото така смята, че е редно.
Проблемът не е само на местно ниво. Изследване на Международната федерация на Червения кръст показва, че е налице трайна тенденция за намаляване на доброволците в световен мащаб и то още преди началото на Covid пандемията.
От звуковия файл можете да чуете целия репортаж на Незабравка Кирова.
Министерството на отбраната ще организира лятна почивка в България на деца от Украйна и техните придружители чрез настаняване в база на Изпълнителната агенция "Военни клубове и военно-почивно дело", реши на редовното си заседание правителството. Това е проява на още един хуманитарен акт от страна на Министерство на отбраната за човешко и достойно..
Прекратяване на огъня в Украйна трябва да предшества същински мирни преговори с Русия, а законно признаване на завладени от нея територии е немислимо - това са били част от посланията на европейските лидери към американския президент Доналд Тръмп и той е съгласен с тях до голяма степен, стана ясно от думите на германския канцлер Мерц. Днес лидери на..
123-ма души са били убити при израелски бомбардировки в Ивицата Газа за последните 24 часа, съобщи управляваното от "Хамас" здравното министерство в анклава. Това е най-големият брой на смъртните случаи, за които се съобщава от седмица, в продължаващата близо две години война в ивицата, където живеят над 2 млн. души. Град Газа е под сериозен..
Трябва да ни тревожи фактът, че за почти 20% от училищата няма кандидати за директори. Това заяви пред БНР Величка Таседжикова, директор на 70-то ОУ "Свети Климент Охридски" в София, секретар на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета. 495 човека издържаха теста за директор на училище. 443 конкурса за директори на държавни..
В Гърция продължава битката на пожарникарите с непрекъснати възпламенявания в районите на Ахаиа и Превеза, както и на островите Хиос, Закинтос и Кефалония. Заради мащабите на пожарите в Гърция се наложи евакуацията на хиляди хора. В Гърция евакуират туристи заради бушуващите пожари Има опасност вече овладени пожари да се разгорят отново..
Горски пожари бушуват в района на язовира "Салихлер", на около 15 километра от град Чанаккале, и в района на село Чамлъджа в южния турски окръг Мерсин, предава Анадолската агенция. По информация на местните власти в окръг Мерсин, заради разпространяването на пожара са евакуирани селата Къртъл, Балендиз, и Имамушагъ, като в борбата с огнената стихия..
Увеличава се напрежението сред фермерите заради бума на заразни заболявания по животните. На кръгла маса, организирана от Националната овцевъдна и козевъдна асоциация, фермери декларираха, че повече няма да допуснат ветеринарните власти да евтаназират животните им. Заради шарката по дребните преживни животни у нас до момента са убити над..
Ще успее ли Столичната община да придобие амфитеатър, който се намира върху парцел от списъка с държавни имоти с отпаднало предназначение,..
Инцидент по време на жътва в землището на село Гарван отново поставя на дневен ред въпроса за справедливостта и правилата при кризисни..
"Тази свинщина, която се случва по нашите пътища – българските граждани трябва да се събудим и да дадем червен картон на тези, които управляват..