Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Младият актьор Юлиян Петров се развива успешно в професията

Близките му се гордеят с него

Юлиян Петров
Снимка: БНР

„На 10 декември 2021 беше премиерата на „Майстора и Маргарита“ и още декември за тези 20 дни, включително и през Коледните празници, имахме 4 представления и залите бяха пълни. Интересът към представлението е доста голям. Мисля, че направихме доста добър спектакъл, доста стойностен и качествен“, каза за БНР актьорът Юлиян Петров, който е част от трупата на Младежкия театър в София.

Представлението е номинирано за 5 награди ИКАР.

„За главна женска роля на Койна Русева, за поддържаща женска роля на Рая Пеева за поддържаща мъжка роля на Красимир Недев, за режисура на Николай Поляков, за музика на Асен Аврамов“, допълни в предаването „Нощен хоризонт“ Юлиян Петров. 

Актьорът Христо Пъдев и Юлиян Петров се познават от 2009 година, когато са били студенти:

„Той е с широка душа, подобно на моята и много бързо намираме общ език в купоните с него. Беше хубаво. Имаме общи спомени. Той може да ви разкаже – бил е коледар в Павел баня неведнъж, там е като местен. Аз съм от Павел баня“, допълни за „Хоризонт“ Христо Пъдев, който работи в Театър „Зад канала“ в София.

Той коментира, че харесва работата на Юлиян Петров като актьор.

„Често обсъждаме цялостното представление и си позволяваме забележки“.

Преподавателят в НАТФИЗ проф. Ивайло Христов коментира за Юлиян Петров:

Той беше доста добре подготвен млад човек. После разбрах, че е бил в театрална школа в Русе и това му личеше“.

Проф. Ивайло Христов заяви, че не харесва парадирането, звездоманията:

„Смятам, че той никога няма да се разболее от тази болест и винаги цял живот, пожелавам му да е така, ще е от тези, които талантливо, умно и смислено работят в театъра без да го обхване тази болест – звездоманията“.

Панайот Панайотов е приятел на Юлиян Петров, запознали са се преди 8 години в Созопол, където Юлиян Петров е бил на работа:

„Изключително приятно момче, ведро, изключителен лоялен приятел. Смятам, че в днешно време все по-малко такива хора остават“.

Юлиян Петров        Снимка: БНР

Бащата на Юлиян Петров заяви, че се гордее със сина си.

„Юли като малък беше едно много любознателно, добро, отговорно и подредено дете. Никога не сме имали сериозни проблеми с него и като дете, и като ученик. Беше много отговорен, обичаше много спорта, тренираше баскетбол, футбол, волейбол, водна топка. Интересът му към театъра дойде от неговата класна, която му преподаваше по български език и литература“, допълни майка му.

„Нашата разлика е 6 години и в неговите тиинейджърски години не излизахме заедно и нямахме общи теми за разговор, което беше нормално предвид разликата ни. Обичахме често да се караме за детски неща и в момента, в който се разделихме, когато той се премести да учи в София нещата рязко се промениха и аз нямах търпение да отида на гости и да го видя. Сега той пое по семейния път, започна да гради свое собствено семейство. Според мен е повече от готов за това. Вярвам, че ще отгледа едно прекрасно дете, с което ще се гордее след години, а детето може да бъде сигурно, че има родители, които ще го обичат безкрайно и ще направят всичко за него. Той е човек, който натиска много своите близки и познати да продължават напред, да се развиват и винаги се опитва да го прави и с мен. Ако не беше той може би никога нямаше да се занимавам с театър. Моите интереси и приятели нямаше да имат нищо общо с тези, които имам днес и затова ще съм му вечно благодарен“, заяви брат му Деян, който е по-малък от Юлиян Петров.

 

Повече можете да чуете в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Грегъри Магуайър

Авторът на "Злосторница" Грегъри Магуайър: Филмът по книгата възпламенява политическите й нюанси

Интересът на американския писател Грегъри Магуайър към света на "Магьосникът от Оз" се появява в детските му години. Спомня си с носталгия моментите, в които е гледал, заедно със семейството си, класиката от 1939 по романа на Лиман Франк Баум. Признава, че започва да си създава свои истории в тази вселена още след финалните надписи на..

публикувано на 25.11.24 в 21:00

Един живот не стига да се предвиди всичко

Росен Димитров е родом от Казанлък.Немска езикова гимназия завършва в Бургас, Висше военно училище в Шумен. По образование машинен инженер, по призвание - писател. Живее, твори и работи в Германия. Но широкият му дух не го оставя на мира и той задълбава в една трилогия - фентъзи: " Момичето от моите мечти", "Силата в теб", " Легендата..

публикувано на 25.11.24 в 19:34

"Каста дива" - едно предаване, което прави живота по-хубав

В седмото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Пренасяме ви в атмосферата на международния оперен конкурс “Николай Гяуров“ в Модена в разговор с един от членовете на журито – директорката на Варненската опера Даниела Димова - Специален гост: оперната..

обновено на 25.11.24 в 15:35

"Вълшебната гора" на театрална група "Метеор" тази вечер в Гьоте институт

Гьоте институт – България е домакин на премиерата на най-новото видеопредставление на творческия колектив "Метеор" - "Вълшебната гора". Става дума за видеопредставление и пърформанс на живо тази вечер от 19 часа. Събитието обещава да ни отведе към границите на другостта чрез ритуална трансформация. "Образът на гората и планината като..

публикувано на 25.11.24 в 12:09
Петър Арнаудов

Спомен за цигуларя Петър Арнаудов

На 12 ноември се надършиха 100 години от рождението на цигуларя Петър Арнаудов - български музикант, който дълги години неотменно присъства в концертния живот на страната, същевременно един от най-известните наши цигулкови педагози. Петър Арнаудов е роден в София, син е на уважавания професор Михаил Арнаудов. Учи цигулка при Владимир Аврамов,..

публикувано на 22.11.24 в 18:01

26 песни на финала на второто издание на Младежкия конкурс за нова песен

26 песни отиват на големия финал на Младежкия конкурс за нова песен, който ще се проведе днес, 22-ри ноември , съобщиха от "Музикаутор".  Финалистите са определени с лед оспорвано състезание в двете конкурсни вечери в сряда и четвъртък – 20-и и 21-ви ноември. Финалът ще се проведе в Националния студентски дом от 17 часа, а входът е 10 лева...

публикувано на 22.11.24 в 15:48
Картината на Иван Милев

Пламен Петров за "Ахинора" и онзи поглед, различен за всеки от нас

" Портерът на "Ахинора" за всеки, който е заставал пред него , съм сигурен, че няма как да отрече обаянието, което струи от него, онзи поглед, който всеки определя по различен начин , за едни той е тъжен, за други е прекалено вглъбен и като че ли това състояние на вглеждането в тези очи много често зависи от нашето собствено настроение, разказа за..

публикувано на 22.11.24 в 10:24