2
„Повече деца, също и възрастни. Семейните лекари сме със смесена практика. Имаше и малко дистанционни консултации – през Вайбър снимки и т.н.“
„Обичайни за сезона – инфекции на горни дихателни пътища, възпаление на уши, нос, гърло, кашлица. Уточнявахме с други пациенти аналози на лекарствата, които приемат, да се прецени ако няма даден продукт, с какво може да се промени“, посочи общопрактикуващият лекар.
„Както обикновено, нашето министерство витае някъде настрани“, коментира д-р Крайселски в предаването „Преди всички“. По думите му на сайта на Министерството на здравеопазването в секция Новини има единствено такива за Covid.
„Нашето министерство не прави нищо. Буквално. За 20 дни трябваше поне за тези, които са хронично болни, да се осигури някакъв вариант.“
„Много ни е тромава здравната система. Една такава криза не можем да я оправим вече 3 седмици. Скоростта е ужасяваща, за действие“, изтъкна личният лекар.
Според д-р Евгени Крайселски на ниво спешна помощ нещата са по-ясни.
„Като излезем от спешната помощ, всичко се размива. Много болници, медицински центрове обявиха, че ще преглеждат безплатно. Но не е въпросът само да го преглеждаш този човек. Този човек трябва да бъде проследен.“
Крайселски е категоричен, че трябва да се подсигури вариант за някакви суми, с които бежанците да могат да си вземат лекарства. По спешност трябва да се направи организация към кризисните центрове, към които да може да се осигури първична медицинска помощ, а след това и връзка със специалист, както и механизъм за получаване на медикаменти, макар и с отстъпка, смята той.
Детският картон на детето е последна грижа на този, който е тръгнал да бяга. Част от децата не разполагат с документацията, която се изисква, подчерта личният лекар относно имунизационния статус на децата бежанци и достъпа им до детски градини у нас.
В момента, в който започнат да влизат повече болни, за които болниците не получават пари, ще затънат нещата, предупреди д-р Евгени Крайселски.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.Пътуваме назад във времето и ще ви разкажем за място в София, където са се провеждали исторически срещи и са се взимали важни решения за съдбата на България - Военната академия "Георги Раковски". Ще поговорим и за макетите като начин да съхраним и популяризираме архитектурните паметници и културно-историческите обекти от миналото. А в края -..
2025-а година е определена като най-успешната след последната 2019-а преди пандемията. От Националния борд по туризъм отчитат един ръст, който ще надхвърли 5 процента. "Много по-важно е да отворим очи и да видим разгърнатото портфолио и продуктовото предлагане, фокусът върху онези възможности, които България предлага, свързани с култура,..
"Аз съм озадачен, че предлагат Българският спортен тотализатор да се даде на концесия, защото такава мярка не се предлага между първо и второ четене на бюджета . Прави се сериозно обществено обсъждане. Това ми напомня за тази комисия от 27 секунди, която бяха направили скоро, която е символ на методите на работа на това управление - да няма..
За бъдещето на хранителното банкиране по света и у нас говорим в рубриката "ИМА ЛИ МЕГДАН" в "Графити по въздуха" с Кърт Шулц, който гостува в България, за да одитира дейността на Българската хранителна банка. Кърт Шулц е консултант по инфраструктура, складове и логистика в Глобалната мрежа на хранителните банки, която подпомага с консултации..
Все повече туроператори и туристически платформи залагат на изкуствен интелект - системи, които анализират нашите предпочитания, предлагат персонализирани маршрути и дори предвиждат кога ще потърсим следващата си почивка. Изкуственият интелект вече може да избере най-изгодния полет, да предложи хотел според личните ни предпочитания, да подреди..
Българската стопанска камара представи сценарии за развитие на дигиталния туризъм и варианти на новите професии на изкуствения интелект в индустрията на гостоприемството. Експерти прогнозираха, че до 10 години масово персонализираните продукти ще завземат пазара в сектора, резервациите ще се правят през изкуствения интелект, ще работят..
Община Баните стартира амбициозен проект за възстановяване и преобразяване на старата минерална баня в централната част на селото. Целта е да бъде създаден уникален музей на балнеологията, който да привлича туристи и да представя историческото значение на минералните извори в региона. Проектът, който се реализира с подкрепата на..