"Големият общоевропейски проблем е, че тази европейска машина е прекалено статична, прекалено голяма, прекалено тежка, прекалено тромава и не може да реагира на тези бързо променящи се обстоятелства. В този План за възстановяване и устойчивост пише някакви чудовищни глупости, които са тотално несъотносими към ситуацията, в която живеем. И преди бяха глупости, но сега вече са чутовни глупости", подчерта синдикалистът.
"Продължаваме да закриваме собствените си източници, защото ще кажем на слънцето как да свети. Изключително абсурдна е тази самоубийствена политика. Лошото е, че в България ние продължаваме да приемаме безропотно подобни неща. Както навремето ни закриха атомните централи, четирите реактора без абсолютно никаква техническа причина, нула, сто експертизи доказаха, че са абсолютно безопасни тези блокове. Затворихме, ги, за да ни приемат в ЕС. Сега, за да ни дадат някакви 7 милиарда евро, ние ще си закрием и въглищната енергетика и ще се обречем завинаги на енергийна смърт."
"Проблемът на тази коалиция е, че тя се събра с една-единствена цел –анти, а нямаше, няма и вероятно няма да има устойчив план какво да правят нататък. Коалиции от този тип не са в състояние да правят устойчива политика", коментира Димитър Манолов в предаването "Преди всички".
Вътре в тази коалиция няма устойчиво лидерство, смята той.
"Тези хора, повечето от тях не знаят как функционира държавата."
"Тези, които карат влака", да предложат пакет от мерки и да седнем да ги обсъдим, призова синдикалистът относно антикризисните мерки.
МРЗ е един от малкото инструменти, с които правителството разполага и той е изключително важен, отбеляза Манолов за заявката на Министерството на финансите в неговата средносрочна бюджетна прогноза до 2025 г. минималната заплата да остане 710 лева.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
"Още при приватизацията на рафинерията "Лукойл Нефтохим Бургас“ държавата си остави т. нар. "златна акция" , тоест т я има част от собствеността върху тези предприятия и правото да се изказва по темата за продажбата ". Това каза енергийният експерт Явор Куюмджиев , бивш министър на икономиката и енергетиката: "От друга страна въвеждането на..
"Имам огромното удоволствие да съм част от екипа на най-голямата клиника за дълголетие в България и да споделим най-големите новости по отношение на дълголетието. Темата за дълголетието е изключително актуална не само в България, но и по целия свят ". Това каза пред БНР д-р Веселин Димитров Гаврилов , анестезиолог и интензивист с над 15 години..
Много хора без лични документи изпадат в тежко положение, от което не могат да се измъкнат сами, без съдебна помощ. По последни проучвания, извършени в рамките на Национална застъпническа кампания "Невидимите, които виждаме", за 2022 г. тези хора наброяват 220 000 . На фона на демографската картина в страната ни, това е загуба на човешки..
"Медийното оповестяване на предварителните проби е огромен проблем и много хора са наричани наркомани още на предварителни проби. Разпространява се подобна информация, включително когато става дума за причинени инциденти на пътя". Това заяви пред БНР адвокат Силвия Петкова : "Има много често случаи с фалшиво положителни проби за наркотици ,..
"Готвим планове за война, но нямаме планове за мир" . Това отбеляза пред БНР Любомир Кючуков , заместник-министър на външните работи от 2005 до 2009 година: "Изглежда не просто логично, но и наложително да вземем мерки за своята сигурност, ако се чувстваме заплашени, стига да правим всичко възможно да избегнем конфликт . Днес обаче като че ли..
В живота всеки търси като добър режисьор, най-добрата роля за себе си . Изгражда я постепенно, многоаспектно, поставя героя си в различни обстоятелства и конфликти, за да извади на показ способността си за адаптация, действие и развитие. Всеки от нас се пита - "Кой съм" и "Какво да направя". Нощният гост днес търси следите,..
Голяма част от възрастните българи, особено тези в държавната администрация, все още не владеят добре основният чужд език – английския , въпреки проектите и програмите за обучение. Тази равносметка направи в интервю за БНР Владимир Христов, председател на Българската асоциация на езиковите центрове. Според него тези програми са..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Съществуващите реки и дерета в София масово се застрояват, а същевременно в последните 15 години не се е изграждала канализация . Огромни територии..