"Партиите би трябвало да си говорят, да бъдат гарант за националните интереси. Когато институциите са слаби, когато няма стабилно управление, се създават допълнителни конфликти в обществото. И хората не искаме да си говорим помежду си. Замитаме проблеми под килима и като излязат на сцената, се чудим какво става. Както е сега с енергетиката, с Плана за възстановяване".
Това каза пред БНР политологът Атанас Радев.
И подчерта, че политиците трябва да си влязат в ролята - да генерират обществено мнение, да разясняват на хората как се преодоляват кризите.
"Никой у нас в момента не обяснява и не подготвя обществото какво ни предстои. Никой не говори за дългосрочното развитие. Политиците трябва да обяснят на хората, да представят визии. Има теми, които не са от значение, а се поставят на дневен ред".
В предаването "12+3" политологът допълни, че очаква при стартиране на предизборната кампания да има конструктивен дебат.
"ИТН ще хапят бившите си коалиционни партньори. Поведението на "Възраждане" е деструктивно... Промяната на партийната система ще рефлектира върху начина, по който ще се вземат решения и ще се управлява страната".
Интервюто с Атанас Радев можете да чуете в звуковия файл.
От "Топлофикация София" съобщиха, че е започнала годишната профилактика на основните и спомагателни съоръжения на топлорайоните в столицата. Потребителите могат да разберат кога няма да има топла вода чрез сайта на дружеството, "Фейсбук" страницата му и уведомления до абонатите В 10-те микрорайона на "Люлин" спирането е поетапно до 6..
Правителството е предприело мерки за осигуряване безопасността на пунктовете за обмяна на левове сред въвеждане на еврото у нас. Това обяви премиерът Росен Желязков по време на парламентарния блиц-контрол в отговор на въпрос на депутата от Алианс за права и свободи Павлин Найденов за планираните мерки. "Съвместно с Министерство на вътрешните..
11-годишно момче е тежко ранено при произшествие с АТВ в землището на кюстендилското село Лозно, съобщиха от полицията. Инцидентът станал около 21 часа снощи. Спешно детето е закарано в столична болница, с черепна травма и множество наранявания. Без знанието на родителите си момчето е излязло с нерегистрираното АТВ. Чрез мобилно..
34-годишен мотоциклетист е починал след удар в бетонна стена в Благоевград. Инцидентът е станал снощи, на една от улиците в квартал "Освобождение". Неправоспособният водач, който e бил без каска, е загубил контрол над кросовия мотоциклет и се е ударил в подпорна стена. Мъжът е транспортиран до Центъра за спешна медицинска помощ, където..
Холандските разузнавателни служби са събрали доказателства за широко разпространена употреба от Русия на забранени химически оръжия в Украйна, включително пускане на задушлив газ от дронове с цел изваждане на войници от укритията, за да могат да бъдат обстрелвани, заявиха пред агенция Ройтерс нидерландският министър на отбраната и началникът на..
Очаква се до седмици да стане ясно дали Делян Пеевски ще бъде обявен за единствен председател на Движението за права и свободи. Адвокатите на Пеевски поискаха, а прокуратурата не възрази, Софийският градски съд да впише в Регистъра на политическите партии решенията на извънредната конференция на ДПС от края на миналата година. Сред тях..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е напацея, защото сме общ пазар и българският потребители трябва ползва възможно най-евтиния ток в югоизточна Европа, каза Ангелин Цачев, изпълнителен директор на ЕСО, в интервю пред БНР. "В момента България е нетен изно сител..
Едно от най-разпознаваемите и обичани лица на bTV: лъчезарният и винаги усмихнат Борислав Лазаров е гост в "Нощен Хоризонт". Той влиза в домовете..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..