"Към гайдата любовта си я имам от доста малък, откакто съм проходил, но се занимавам с инструмента от първи клас. Първоначално майка ми ме записа в читалище „Христо Ботев при Костадин Илчев. В тази школа са ме учили Красимир Узунов, Йордан Палгачев, Атанас Киндов, Маргарит Маргаритов също ме е учил една година. През 2019 се записах в гайдарски състав в село Момчиловци с ръководител Атанас Тодоров. Майка ми е от село Момчиловци и аз прекарвах летата като дете в моето село и сега съм в гайдарски състав в Момчиловци".
Младият талант споделя, че всеки един от учителите му го е научил на нещо и най-важното да усети и се слее с гайдата.Костадин постоянно е на участия в страната и в чужбина. И вече има много награди и като певец, и като гайдар. Костадин Кисьов успешно съвместява уроците в Природоматематическата гимназия и любовта към музиката, която вече го тласка да се занимава професионално с нея. "Стана леко объркване, защото първо се бях насочил към медицината, но в момента съм се насочил към АМТИИ "Проф. Асен Диамандиев" - Пловдив".Костадин е гайдарят на 10-годишната Ивон Хаджийска от Смолян, която по време на участието в 12-ти Национален фолклорен събор „Копривщица“ – 2022 е номинирана за запис в БНР. Ивон е част от групата номинирана за вписване в регионалната листа по Национална система „Живи човешки съкровища – България 2022“, като участник в обичая „Среде лето“.Повече можете да чуете в звуковия файл.Тази седмица във фоайето на Регионалната библиотека "Любен Каравелов" в Русе бе представен луксозен като изработка и изключително ценен като съдържание албум. Под заглавието "Русе в миналото. Градът във времето между двете световни войни 1920 - 1940 г." притежателите на фото албума имат редкия шанс да видят част от колекциите на съставителите Йовчо..
През тази седмица Монтана бе домакин на Международно полево учение за справяне при наводнение. Към 300 пожарникари, спасители и доброволци от 7 държави показаха възможностите си за реакция при природното бедствие. Това бе второто подобно учение с международен характер. Посланикът на Федерална Република Германия посети учението. Монтана бе..
Историята на 46-и пехотен добрички полк разказва изложба, подредена в Регионалния исторически музей в Добрич. Акцентът на експозицията е върху участието на безстрашните над 2 000 войници в заключителните битки преди края на Втората световна война. Изложбата е съвместна с Регионалния клуб „46-и Пехотен Добрички полк“. „Пътят към победата“ е..
В Плевен с тържествен концерт отбелязаха 35 години от създаването на Държавната финансово - стопанска гимназия „Интелект“. На тази годишнина е посветен и филм, създаден от две момичета в 11 клас - възпитанички на училището. За идеята, мотивите и за гимназия „Интелект“, Латинка Светозарова разговаря с Радинела Павлова и Габриела..
За първи път в историята на националния фестивал на българското кино „Васил Гендов“, Столична община учреди и връчи специална награда за филм със социална значимост. Отличието бе част от церемонията на Съюза на българските филмови дейци – най-престижното признание за родното кино. Наградата беше присъдена на документалния филм „Училище за надежда“ –..
"Бил съм в България много пъти, а тук имаме ансамбъл за български танци към Съюза на банатските българи във Винга, каза за "Нощен Хоризонт" Франциск Драгинов е банатски българин, който живее във Винга, Румъния. "Ансамбъл българче" се казва нашият танцов състав, който чества тази година 25 години от създаването си. " Моите предци идват..
Битката за дневния ред в България предопределя следващите конфигурации за управление . Това заяви пред БНР Крум Зарков, вече бивш секретар по..
Два месеца преди Доналд Тръмп да влезе в Белия дом имах информация, че се водят тайни преговори между Китай, Русия и Тръмп . Това каза пред БНР..
Русия е на военни релси. Не иска спиране на бойните действия, нито мирно споразумение. Това гласи гледната точка на бившия министър на отбраната..