Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Кирил Петков и Асен Василев вместо да изпишат вежди, си избодоха очите"

Христо Гаджев: Едни хора са направили много пари от войната. ПП да кажат кои са посредниците

"Очевидно запазената марка на ПП е "Продължаваме с посредниците"

Христо Гаджев
Снимка: БГНЕС

  "Стана ясно че България в последните 6 месеца е изнасяла оръжия, но през посредници, не директно към Украйна. Тоест едни хора са направили много пари от войната."

Това каза в интервю за БНР депутатът от ГЕРБ-СДС Христо Гаджев, председател на Комисията по отбрана в Народното събрание. Той анализира отзвука от публикацията на германското издание "Ди Велт", че страната ни тайно е подпомагала военно Украйна по време на кабинета "Петков".

Гаджев призова ПП "сега да кажат и кои са посредниците".

България трябва категорично да помага на Украйна, подчерта Гаджев, но по думите му "едно е да искаш да правиш пари от войната, друго – да помогнеш на жертвата".

"Да не се окаже, че посредниците са свързани с руското разузнаване, което би било още по-отчайващо", коментира Христо Гаджев в предаването "Нещо повече", като се позова на разследвания на сайта bird.

"Лукойл" ще се окаже най-евроатлантическата руска фирма в света. И там пак става дума за посредници. Очевидно запазената марка на ПП е "Продължаваме с посредниците", посочи още Гаджев.

През май Кирил Петков отричаше категорично, че българско въоръжение участва в Украйна, отбеляза депутатът от ГЕРБ-СДС.

От месеци насам показваме цифри и данни за рекордния ръст на отбранителната индустрия. Още в края на март, началото на април (2022 г. - бел.ред.) извадихме документи, с които показахме, че украински самолети, натоварени с въоръжение, кацат на границата на Полша с Украйна, поясни Гаджев.

"Проблемът е, че, както се вижда от пиар статиите, Кирил Петков и Асен Василев вместо да изпишат вежди, си избодоха очите", заяви той.

Цялото интервю слушайте в звуковия файл.

По публикацията работи: Яна Боянова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Българите в Южна Каролина отбелязоха тържествено 24 май

Училището “Патиланско царство” в Мъртъл Бийч, щата Южна Каролина, тържествено отбелязва 24 май и краят на учебната година. Децата участваха в празничен концерт, куклен театър и имаха още много приятни преживявания заедно с родителите си. Беше отпразнуван празникът на буквите в неделното училище, създадено само преди 6 години, все още само..

публикувано на 25.05.25 в 07:20

Нова техника получава отделението по Нуклеарна медицина в Комплексния онкологичен център в Русе

Напредъкът на технологиите дава възможност за развитие на медицината, а оттам и огромна полза за хората. Всъщност става дума за човешки живот и това е безценният принос на съвременната техника и лекарски знания.  Как ще се развива отделението по Нуклеарна медицина в Комплексния онкологичен център на Русе разказва кореспондентката ни Ася Пенчева в..

публикувано на 25.05.25 в 06:11

Над 4 милиона българи ще могат да се тестват в домашни условия за два вида онкологични заболявания

Над 4 милиона българи ще могат да се тестват у дома за два вида онкологични заболявания през следващите шест години. Здравното министерство обяви, че подготвя модерен скрининг за рак на маточната шийка и на дебелото черво, а целта е максимален брой хора да се прегледат, без да чакат на опашка пред лекарски кабинет. Очаква се първите тестове да..

публикувано на 25.05.25 в 05:50

Диана Гласнова от Хърватия: Най-голяма полза от еврото имат големите фирми, хората търсят промоциите

Най-голяма полза от влизането на Хърватия в еврозоната имат големите фирми, които имат внос и износ . За тях беше много положителна крачка, защото се избягват много технически проблеми при вноса и износа.  Това коментира пред БНР журналистът Диана Гласнова - българка, която от години живее в Хърватия, също е и кореспондент на БТА. За..

публикувано на 21.05.25 в 14:14
Бела Бенова

Бела Бенова - фотограф и пътешественик по морските фарове на Европа

Бела Бенова е фотограф и  пътешественик по морските фарове на Европа.  Автор на книгата "По пътя на пулсиращата светлина". Няколко изложби по темата. "Връщаме лентата" точно 18 години назад, когато Бела поема на първото си пътешествие, следвайки пулсиращата светлина на българските черноморски фарове, а светлината бързо я повежда към съседна..

публикувано на 20.05.25 в 13:37
Доц. Михаела Мишева - УНСС

УНСС набира стажанти за програма "Езиков приятел" в подкрепа на деца мигранти

УНСС набира стажанти за програма "Езиков приятел" в подкрепа на деца мигранти. Стажантска програма "Езиков приятел" е насочена към студенти, които желаят да допринесат за социалната интеграция и успешното развитие на деца мигранти в България. Инициативата се реализира в рамките на проекта Language Buddy. Програмата търси мотивирани и..

публикувано на 18.05.25 в 11:04

София на последно място в международно проучване за безопасно придвижване на деца и подрастващи

София заема последното, 36-о място в международна класация на мрежата "Чисти градове" за безопасно придвижване на деца и подрастващи. Оценката ни е три пъти по-ниска дори от предпоследния в подреждането . В класацията участват големи градове и столици на държави от ЕС. Проучването "Улици за децата, градове за всички" анализира..

публикувано на 16.05.25 в 11:47