Диригентът маестра Венеция Караманова определи срещата като много полезна и нужна, защото живеем заедно в един свят, в един град и се срещаме. Трябва да се уважаваме такива, каквито сме.
"Талантът е един и същ. Трябва да има място, където да се развие."
Проектът за културно сближаване на различни етноси се осъществява с помощта на международната фондация "България". Нейн председател е Яков Джераси.
Той познава работата на детския хор от дълги години.
"Вие сте най-добрият продукт, който страната създаде", с тези думи г-н Джераси се обърна към изпълнителите на Детския хор на БНР. Той благодари на маестра Караманова, че е имала куража да изпълни този проект. Според него децата от "Факултета" заслужават това внимание и този шанс - да бъде използвано изкуството като мост между децата от 75 училище и Детския хор на БНР.
В основата на проекта е и Даниела Калайджиева, която е председател на сдружението "Ангелогласно детство", в което членуват родителите на изпълнителите на Детския хор на БНР.
"Ние имаме амбиция да разширим идеята и в други градове и в други училища, просто да се върне тази традиция на хоровото пеене в училищата. Детският радиохор ще даде примера, надяваме се и други училища и от други общности да се включат и да пеем заедно."
"Има напредък, децата много упорито репетират", казва директорът на 75 училище Лава Коцева. Тя е обнадеждена, че на 21-ви ноември ще се получи прекрасно изпълнение между децата от "Факултета" и Детския хор на БНР.
Кметът на столичния район "Красна поляна" Иван Чакъров се вълнува когато слуша децата от "Факултета" да пеят "Хубава си, моя горо", "Мила Родино" и други български песни.
"Има бъдеще нашето съвместно съществуване и има резултат от нашата работа в "Красна поляна", каза кметът пред БНР.
Повече чуйте в звуковия файл.
Португалският писател Жозе Луиш Пейшото става известен с романа си "Ни един поглед" . Една история за скромни хора с библейски имена, в която творесъществува, но Творецът отсъства. Определят Жозе като едно от най-изненадващите открития на Португалската литература . Жозе бе гост и в България, за да представи историята си, ето какво разказа за БНР и..
Художникът Петър Станимиров е специален гост на "Нощен Хоризонт" . За себе си казва - " Животът ми е посветен на илюстрацията и комиксите , а любимата ми награда е ГРАВИТОН от 1998 година, мотото на която е "За добро въображение и доброта на въображението". Като дете нашият гост е бил невинна душа, която гони вятъра и иска, като..
На 9 юли се навършиха 175 години от рождението на Патриарха на българската литература – Иван Вазов. Пуснаха сребърна монета за 175 години от рождението на Иван Вазов В Берковица продължават инициативите за 175-ата годишнина от рождението на Вазов "Душеспасително е делото на патриарха, за да оцелее българския дух, да имаме..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното хореографско училище. Заедно със съпруга си Христо Иванов (изтъкнат хореограф, в момента художествен ръководител на ансамбъл "Загоре") са ръководели международни семинари по български танци в..
Родителите на Ифан Сунг, които са от Китай, се срещат в София през 90-те години. От любовта им се ражда тя и брат ѝ. Семейство Сунг се установява в София, където отглежда децата си. Ифан е завършила средното си образование у нас. Сега е студент по стоматология. Говори перфектно български език. Рядко пътува до Китай, но се чувства добре в родината на..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява надежда и живот на хиляди българи. Десетилетия след първата трансплантация на сърце у нас, неговото дело продължава да вдъхновява. „Още от първия ден аз забелязвам каква огромна разлика съществува..
Актьорът Константин Икономов от Сатиричния театър е гост в поредицата "Магията на театъра" . Той има ярко присъствие на сцената и впечатлява със своите превъплъщения в различните образи. Константин Икономов завършва НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ през 2005 год. в класа на проф. Пламен Марков . След това работи в театъра в Стара Загора. А по-късно на..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
След множеството дискусии и скандали около професионалната реализация на младите лекари става ясно, че и в тази област има много за ремонт - както..